Karadeniz Pet

Mama Tarifi

• Konbuyu başlatan Lütfi ÖZER
  • Başlangıç tarihi
L

Lütfi ÖZER

Guest
-20tane fındık
-1 kaşık hindistan cevizi
-nijer tohumu
-hero baby bebek bisküvisi
-elma
-şuan mevsim uygun değil fakat varsa havuç
-2 adet yumurta
-yumurta kabuğu
-irmik

arkadaşlar öncelikle size şunu söyleyeyim mamayı robotta hazırlamayalım rende ile mama yapalım fakat rondoda mama aşamasında bize yardımcı olacak öncelikle 20 adet fındığı robotta çekiyoruz ardından 15 tane bebek bisküvisi çekiyoruz robotta ardından elmamızı rendede elmanın suyu çekmeyecek şekilde elmayı rendenin uzunluğuna kesen yönüyle çekiyoruz daha sonra yumurtanın kabuklarını soyup elimizle ufalıyoruz kabuklarını sora kabuklarıda atıp yumurtayı rendenin yine uzunluğuna olan bölümünde çekiyoruz ve daha sonra 3 yemek kaşığı irmik atıp nijer atıp kuşlara veriyoruz benim kuşlarım gayet güzel yiyor 24 saat içerisinde 1 yemlik mama bitmiş oluyor eğer ilgi odağı olursa size bunu videolu olarakda ilerde sunabilirim ...

Hocam teşekkürler.. Yumurta kabugu konusunda koymasanız daha iyi olur bakteri yuvasıdır kendisi.. Onun yerine kalamar kemiğini toz haline getirip mamaya katabilirsiniz..

Yumurtalı oldugu içinde mamayı 8 saatten fazla kafeste tutmamakta yarar var.. Çünkü bozulmaya başlıyor yumurta ve bu da kuslar için zararlı..

Hocam teşekkürler.. Yumurta kabugu konusunda koymasanız daha iyi olur bakteri yuvasıdır kendisi.. Onun yerine kalamar kemiğini toz haline getirip mamaya katabilirsiniz..

Yumurtalı oldugu içinde mamayı 8 saatten fazla kafeste tutmamakta yarar var.. Çünkü bozulmaya başlıyor yumurta ve bu da kuslar için zararlı..

bu yumurta olayının 8 saatten fazla durmaması olayını ben bilgiendirdim siteye hocam zaten :))) ayrıca bu vitaminli su içinde geçerlidir yumurta kabuğunda bakteri olduğunu biliyorum fakat şöyle 100dereceden sonra mikroplar ölür hatta sırf bunun için ameliyathanedeki makaslar olsun fırınlanır onun için yumurta kabuğu sıkıntı olmuyor hocam içiniz rahat olsun yumurtalı mamayada gelince hocam 8 saat dediğiniz gibi ideal .

bu yumurta olayının 8 saatten fazla durmaması olayını ben bilgiendirdim siteye hocam zaten :))) ayrıca bu vitaminli su içinde geçerlidir yumurta kabuğunda bakteri olduğunu biliyorum fakat şöyle 100dereceden sonra mikroplar ölür hatta sırf bunun için ameliyathanedeki makaslar olsun fırınlanır onun için yumurta kabuğu sıkıntı olmuyor hocam içiniz rahat olsun yumurtalı mamayada gelince hocam 8 saat dediğiniz gibi ideal .

Bazı bakteriler 100 derecede ölmez. :)

Geri