petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama tüketmeme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Caner ERGÜL tarafından 18 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Günaydın
    Anne kuş resimde de görüldüğü gibi yerde ve asılı bulunan kabta mama var ama hep yem tüketiyor çok az mama dan yiyor yok denecek kadar az nedendir sizce. Yavrusuda var üstelik 22 günlük. kafeste dal darıda var onada bakmıyor hiç. Kendisi de eskiye göre biraz zayıf yavrudan dolayımı acaba?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Baba ne durumda?
    İstersen dişiyi ayır yavruya baba baksın. 1 ay kadar toparlasın kendini.

Hiç mama yememiştir, sevmiyor olabilir, beğenmemiş olabilir.

3. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Baba başka kafeste anneyi rahat bırakmıyordu ayırmıştım.

Baba 10 gündür ayrı kafesten anne yavruya ilgisi iyi ama dediğim olaylar oluyo daha önce hiç mama vermemiştim kuluçkadan sonra vermeye başladım ama alışmadı daha.

baba yavuya zarar vermesinden korkuyorum bir süredir ayrı çünkü ne yapsam karar veremedim. Babadan korkuyorum biraz yavruya zarar vermesinden o yüzden ayırmıştım

4. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    10 gündür ayrı ise zaten geri koymanız probleme davetiye çıkartır. mama kabını yere değilde yemlik olarak koyup assanız daha iyi olur. mama içeriği nedir ne veriyorsunuz.

5. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    iki tane yemlik kabı var ikisinde de normal yem var ama birine alışmış aynı yerden yiyor. O alıştığı kaba mama koysam olurmu diğer yemlikte normal yem olsa yine.
    Mama olarak da ismini hatırlamadım şuan ama kaliteli hazır mama alıyorum yumurta havuç vb. karışımlı olan

6. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    sevmemiş olabilir. sade yumurta vermeyi deneyin illaki yiyecektir.yavrunuzda tekmiş onu beslerken çok sıkıntı çekmez.

7. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Peki teşekkür ederim. Birde öyle deneyeyim. Sonucu yazarım. Bir de Yumurta kaç gün kalsın yemlikte

8. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3-4 saat kalabilir.oda kış olduğu için biraz maydonoz ekleyin görüntü olarak dikkatini çekecektir.

9. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim bilgi için. Sonucu bildireceğim

10. UMUT AYYILDIZ

Beğenileri:
    0
    normalde erkek kus dısıyı besler dısı kus ıse yavruyu besler buyuzden dısı kus yavru ıle ılgılenmekten pek fazla beslenmemıs olabılır ama erkek kusuda suan kafese almak zor bı karar kotu bısey olabılır sız en ıyısı kusunuzun beslenmesını ıyı yapmaya calısın mama tarıferı sıtede var zaten sız kendınız farklı mama yapın bence vıtamın takvıyesı fılan verıyosunuzdur heralde ama yapmıyosanız vıtamın mıneral takvıyesı yapın beslenmesıne dıkkat edın kusunuzun

11. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    Vitamine ağırlık vereyim ben en iyisi yavru kuşun yuvadan atlamasına az kaldı hayırlısı ile bi atlasa kendine zaman ayıracak da 1 hafta kaldı

12. UMUT AYYILDIZ

Beğenileri:
    0
    vıtamıne agırlık vereyım derken cokta abartmayında :) azı karar cogu zarar demısler :)
    siz mamaya devam edın ama mamanızı kendınız yapın ve farklı am yapın bence

13. Caner ERGÜL

Beğenileri:
    0
    :D Yok yok abartmam canlarım onlar benim bizim anne kuş mama alışkanlığı yok hep yeme dayanıyor yemlik yerine yumurta maması koyayım ikinci yemliğe normal koycam bakalım ne olacak

14. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Mama verirken, eğer alışık değilse kuş yemlerin 2sini de çıkartın. Sadece mama kalsın. Mamayı da en bildiği yere koyun. Üstüne birazcık yem serpin. Sonuç alacaksınız. Güle güle besleyin.

Sayfayı Paylaş