Karadeniz Pet

Mama ve diger sorular hakkinda..

Bersanreis

Meraklı Üye
Selamın aleyküm daha demin petshoptan versele laga yem alacaktim bonnie al dedi versele laga bu mevsim tuye sokar dedi cok yulaf var dedi .Birde yuvaliga talasi koydugumda degismek zorundamiyim .birde bnm disi 1 ay oldu hala yuvaliktan korkuyor :(

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fazla yulaf tüketimi tüye sokabilir.Versele laganın bu oranı ayarlamış olacağını sanıyorum. Emin olmak için yulaf oranı az olan yem seçilebilir. Yuvalık içindeki talaş eğer kuşlar yuvalığa girip pisletmiyorsa değiştirmeye gerek yoktur.

[MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] Teşekkürler hocam peki yuvaliga girmeme sorunum hala devam ediyor onun hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Yuvaya ilgilerini artırmak için yuvanın içine dal tarçın konulması olumlu sonuç veriyor denilmişti.

[MENTION=10795]UĞUR[/MENTION] GENÇ abi tarçını ezip koydum cubuk bulamadim baya kokuyo tarcin ama olmuyo sinirlenip elinle sokicam yakinda valla :)

tüye giren kuşa zaten yulaf verilmesi öneriliyor bir yanlışlık olmasın

Ayni benim kafadansin bersanreis de fazla ugrasma bence kuslarla kendi hellerine birak sen git baska seyle ugras ciftlesmek icin bekledigin sureye bak bence yeteri kadar beklediysen hangisi sikintiysa degistir erkek yada disiyi

Sikinti yokki ama izzettly sadece yuvaliga girmiyor

Geri