Karadeniz Pet

Mama verilemeyen kuşlardaki bu eksiklik nasıl giderilir

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Bir çift kuşum var ve yakında yavrulayacaklar fakat ben onları tanidiklarima verdim ve onlar da yavru aldıklarında mama yapamazlar. Yani benim sorum kuşlarda mama yerine geçebilecek bi besin maddesi var midir bozulmayacak bir sey olmalı çünkü mama gibi her zaman ugrasamiyorum. Mesela kuru mamayi bi yemlige koyup versem ne olur ? Yerler mi ? Bi sikinti olur mu ? mama zaten yumurta iceriyor normal mamanin yerini tutmaz mi?

Kuru mamayı nemlendirmek gerekir veya hazır nemli mama alıp verilebilir

Kuru mamayı nemlendirmek gerekir veya hazır nemli mama alıp verilebilir

Hazır nemli mama dediğiniZ sey bozulmadan kafesin içinde uzun sure muhafaza edilebiliyor mu ? Yani yem gibi bi yemlige koysam haftada bir falan degistirsem boyle bi imkânın olabilir mi ?

Hazır nemli mama dediğiniZ sey bozulmadan kafesin içinde uzun sure muhafaza edilebiliyor mu ? Yani yem gibi bi yemlige koysam haftada bir falan degistirsem boyle bi imkânın olabilir mi ?

1 hafta durmaz kafeste ertesi gün alınmalı. Nemli mamanın avantajı nemlendirmek için birşey yapmanıza gerek olmadan direkt kuşlara verilebilir.

Anlıyorum Uğur bey benim sıkıntımız ise ertesi gün alamıyor olmam kuşlar kendi evimde olmadığı için boyle bi imkanim yok.Günü birlik verilen mama yerini tutacak farklı bi şey yapamaz miyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:33 -->-> Daha önceki mesaj 23:31 --

1 hafta durmaz kafeste ertesi gün alınmalı. Nemli mamanın avantajı nemlendirmek için birşey yapmanıza gerek olmadan direkt kuşlara verilebilir.
Düşünüyorum ki anne yavrulara mamasiz baksa hepsini büyütebilir mi

Versele Laga Orlux Frutti Patee Meyveli Nemli Kuş Maması var. Bu kafeste birkaç gün kalır. Bozulmasına bozulmaz ancak kurur. Gerçi kuruyunca da yiyorlar kimi kuşlar.
Bu mamayı direk mamalığa koyup verebilirsin. Çeşitli boyda ambalajları var. Bölünmüş yerine orjinal ambalajında almanı tavsiye ederim.

Mamasız da bakarlar ama hem yorulurlar hem mamadan alınacak vitaminlerden eksik kalırlar.

Versele Laga Orlux Frutti Patee Meyveli Nemli Kuş Maması var. Bu kafeste birkaç gün kalır. Bozulmasına bozulmaz ancak kurur. Gerçi kuruyunca da yiyorlar kimi kuşlar.
Bu mamayı direk mamalığa koyup verebilirsin. Çeşitli boyda ambalajları var. Bölünmüş yerine orjinal ambalajında almanı tavsiye ederim.
Sağolun hızır gibi yetistiniz valla . Acaba bunu nereden temin edebilirim ve bu ürünün farklı markalarda türevleri de var midir ? Bir de normal magmanın yerini tutar mı sizce ?

Mamasız da bakarlar ama hem yorulurlar hem mamadan alınacak vitaminlerden eksik kalırlar.
Bütün korkum da o zaten fakat önceleri mama verilmeyen kuslarin yavruları daha iri oluyor diye birşey duymuştum tabi fazla itibar etmedim ama acaba doğruluk payı var midir ?

Son düzenleme:
Sagolun levent bey ben bunları bir yerden tedarik eserinde bir sorum olacak Acaba bu kuşlar bu mamayı kuruyunca da yiyecek eğer isterse . Peki bu mamayı yavrulara kustugunda yavruların sağlığında bir sıkıntı olur mu ? Mama çok kuru olduğunda yavruların ölümüne yol kaçıyormuş öyle nır şey duymuştum da.

Geri