Karadeniz Pet

Mama yapan arkadaşlarım bakmadan yapmayın :)

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba

Pazar sabahı çoğumuz için iyi bir kahvaltı günü olarak bilinir.Bizlerde iyi bir hobici olduğumuzdan mubişlerimizide boş geçmeyelim işte onlar için güzel bir pazar kahvaltısı tarifli

1 adet yumurta
1 adet havuç
10 çorba kasığı hazır kuş maması
(isteğe göre içine bebe bisküvisi katılabilir 3-4 adet)

öncelikler havuclarımızı rendeden geçiriyoruz ve mutfak havlusu ile suyunu alıyoruz ishal olmamaları için malum havada soğuk sonra kuru mamamızı içine boca edip iyice karıstırıyoruz cezvede kaynattığımız yumurtamızı soğutup karısımımızın içine rendeliyoruz ve son bir defa karıstırıp servis ediyoruz :)

Afiyet olsun..;):rolleyes::cool:

güzelmiş ama ben kendi yaptığım karışımı vermeyi tercih ediyorum

ben onun yapamıyorum bu sekılde benım ıcın daha ıyı oluyor bu karısım daha zengın

Paylaşım için teşekkürler ama herkesin elinde kuru mama olmayabilir, kuru mama yoksa verdiğiniz tarifin ne anlamı kalıyor :) kuru mama yoksa bisküviylede Olcak iş değil bu

havuç. yumurta ve kabuğu. pirinç unu. mısır unu. eti cici bebe. irmik. yer elması. brokoli. etimek. normal ekmek içi. susam. birazda portakal kabuğu :) buda benim karışımm

Bu kadar karıştırsam benim kuşlar yemiyor malesef :)
Benim tarifim

Haşlanmış yumurta
Havuç ( rendeden geçirdikten sonra suyunu sıkıyorum mamanın hamur olmaması için)
Robotta toz haline getirilmiş yumurta kabuğu, etimek, bebe bisküvisi, kalamar kemiği
Ek olarak Mısır unu, irmik,12 vitaminli bebek maması, biraz nijer
Diazyme 256, bira mayası

Bu kadar karıştırsam benim kuşlar yemiyor malesef :)
Benim tarifim

Haşlanmış yumurta
Havuç ( rendeden geçirdikten sonra suyunu sıkıyorum mamanın hamur olmaması için)
Robotta toz haline getirilmiş yumurta kabuğu, etimek, bebe bisküvisi, kalamar kemiği
Ek olarak Mısır unu, irmik,12 vitaminli bebek maması, biraz nijer
Diazyme 256, bira mayası

Buda baya iyiymis :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibrahim kardeşin kibaya iyi ama 256 ne için aydınlatırmısınz ?