Karadeniz Pet

Mama yapimi icin yardim lutfen

hbnm35

Meraklı Üye
Forumdan aldigim mama ile yarin kuslarima mama yapicam 2 tane kusum var yumurta havuc ve mama karisimindan hangi oranlarda kullanacagimi bilmiyorum yardimlarinizi bekliyorum

Telefondan baglandigim icin bulamadim ama ustalardan bi yardim gelir birazdan

Bunu buldum senin için. Oran yazmıyor ama kıvamı ne çok nemli ne kuru olacak şekilde ayarlayabilirsin.
2 kuş varsa haşlanmış yumurtnın çeyreği, çeyrek havuç ve 1 yemek kaşığı mama yeterli gelecektir.

.
.

Bu kuru mamayı dolaplarınızda uzun süre ( 4 - 5 ay ) saklayabilirsiniz.. Kesinlikle bozulmaz..

Mamayı kullanırken kuş sayınıza göre ilave olarak sadece yumurta ve havuç rendelemeniz yeterli olacaktır..

Kafeslerde 6 - 8 saat aralığında kalabilir yumurtalı haliyle..

.
.

Son düzenleme:
Erkek kus bi tadina bakti disi hic yanasmadi yediremedim :-(

normal bir yemliğe çeyrek yumurtayla yine o kadar havuç yeterli olur sanırsam...

Eğer yaptiginiz mama lapa seklinde ise yemezler.
Ben kendi yaptigim mamanin tarifini yazayim
1 paket muzlu vitaminli bebe buskivisi
10 tane kavrulmamis findik
10 tane kavrulmamis fistik
1. 2 tane ceviz içi
Bunların tamamini mutfak robotun da toz haline getiriyorum. Ve bir kavanozda buz dolabinda muhafaza ediyorum.

Mama hazirlanisi.
1. 2 kus için orani siz ayarlamalisiniz
Yarim havucu rendeleyin ve suyunu iyicene sıkın
1 adet yumurta yi iyice kaynatin sogumasini bekleyin. Rendeleyin ve havucun içine katin. Yumurta kabuklarindaki zari alin kabukları un ufak edip içine katin.
Daha sonra hazirladigimiz bebe buskivisi karisimini ufak ufak ilave edin lapa seklinde olmadigina emin olun elinizle aldiginiza dokulmeli. Kuslariniza bu karisimi sunun

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi: