Karadeniz Pet

mama yapımı

ALİ MARAL

Yeni Üye
arkadaşlar günaydın
benimde bir sorum olacak.

bebe büskivisi
irmik
mısır unu
etimek
pirinç unu
çörek otu
yulaf kepeği
üzüm çekirdeği
keten tohumu
keçi boynuzu

Bu malzemelerden 1 kg karışım yapmak istiyorum
oran olarak hangisinden ne kadar koymak gerekiyor.
kaş yapalım derken göz çıkartmayalım.

bu arda levent@acar abinin söylediği a101 de satılan ürünleri bulmak için market market dolaştım sonunda buldum.
yağmurda sırılsıklam oldum.ama kuşlarım için değer hobi böyle birşey olsa gerek.

SAYGILAR

Gunaydin, 50-60 kus icin birer tatli kasigi denmisti. Hazirlama asamasinda cimlendirilmis tohumda ekleyin bence. Sadece hamura yonelik seyler bana pek mantikli gelmiyor acikcasi. Tabi tecrubeli olan arkadaslar daha cok yardimci olacaklardir.

Ali Kardeşim,

Sende çok kuş yok bildiğim kadarıyla.
Bebe bisküvisi, İrmik, Etimek ten 100 er gram, Mısır unu pirinç unundan 50 şer gram. 5 çeşit tozdan da 2 şer tatlı kaşığı koyarsan sana 2-3 ay yetecek mama katkısını hazırlamış olursun. 2 kuşa 1 tatlı kaşığı hazırlanmış mama verirsen hem israf olmaz hemde kuşlar yeterli besini almış olur.

Hayırlı üretimler. İnşaallah yumurta yavru olmuştur bol bol.

iklim hanım
size katılıyorum
havuç,brokoli,yumurta gibi şeylerle nemlendirerek vericem
mümkün oldukça içeriği zenginleştirebiliriz.
yapmak istediğim toz karışımda önemli bence.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:07 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

Bebe bisküvisi tavsiye etmiyoruz. Bu karışımda aslan payı tuzsuz etimek olmalı. 20 yemek kaşığı olsun. Diğerleri yarımşar yemek kaşığı olabilir.

Ali Kardeşim,

Sende çok kuş yok bildiğim kadarıyla.
Bebe bisküvisi, İrmik, Etimek ten 100 er gram, Mısır unu pirinç unundan 50 şer gram. 5 çeşit tozdan da 2 şer tatlı kaşığı koyarsan sana 2-3 ay yetecek mama katkısını hazırlamış olursun. 2 kuşa 1 tatlı kaşığı hazırlanmış mama verirsen hem israf olmaz hemde kuşlar yeterli besini almış olur.

Hayırlı üretimler. İnşaallah yumurta yavru olmuştur bol bol.

ayhan abi,levent abi teşekkürler

hobiye başlayalı yaklaşık iki ay oldu daha siz değerli üstadlarda birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.
dört çiftim var,bir çiftimin sekizinci yumurtası bugün gelecek inşallah.
öbür üç çiftte tık yok
her ne yapıyorsan en iyisini yapmaya çalış mantığıyla ilerliyorum.

önerineriniz benim için önemli teşekkürler.

Son düzenleme: