Karadeniz Pet

Mama yapıp yedirebilen varmı?

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Bizim kuşlar önceden yerdi şimdi yediremiyorum.
Mama içeriğinde: Ballı muzlu bebek bisküvisi,breedmax mama katkısı,haşlanmış tüm yumurta,mısır unu,nişasta,vanilin,kuru maya,irmik,tarçın,neoform toz vitamin,pekmez.

havuc dene benımkıler havucu gorunce cıldırıyo suyunu sık

ben havuc yumurta bebe bıskuvısı verıyorum havucun suyunu guzelce sıktırıyorum lapa olmasın dıe cok severek yıyorlar bı dene derım

mamanın kıvamını tutturmak önemli, mama tel tel olmalı, lapa şeklinde yapış yapış olursa yemiyorlar, mama içine bira mayası dışında pak maya gibi kuru maya eklemeyin, zararlı olabilir, bir de vanilya yerine pirinç unu eklemenizi tavsiye ederim. Bir de tarçınsız mama deneyin, tarçının konusundan da yemeyebilirler, havucu rendeledikten sonra suyunu iyice sıkın, yumurtayı ve havucu çek eklemeyin...

nişhastada iyi gelmez bence. birde kıvam önemli. ayrıca mama katkısını sevmeyebilirler

breedmax mama katkısını hiç kullanmadım ama çok methediyorlar...

bende o markayı kullanmadım ama yapay şeyleri gerçekten svmiyorlar

breedmaxtanmı vanilyadanmı tarçındanmı tek tek ekleyip deneyeceğim bakalım yiyeceklermi

Şekerlü maddelerin kuşlara zararlı olduğunu hatırlatayım..

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İçeriği çok karıştırmaya gerek görmüyorum, haşlanmış taze yumurta, mısır unu ve çok az miktarda bal yeterli bence ...

vanilin,kuru maya,tarçın,neoform toz vitamin,pekmez.

yukarıdakilere dikkat et bunlar tadımlık değil kokuluk ürünlerdir. pekmezi 3 yol ince çizgi gezdir.

muhakkak havuç u da kat. baktın yemiyor az biraz mandalina kabuğu koy.

Çerisinde çok fazla şey koyarsan kıvamını tutturamazsın birde tadını sevmeyebilirler daha sade şekilde hazırla birde havuç koy.

ballı muzlu bebek bisküvisi
etimek
nijer tohumu
12 vitaminli bebelac pirinç unu
diazyme 256
keçi boynuzu tozu
irmik,mısır unu
tarçın ve vanilin
bunlari hazırlayıp kenarda tutuyorum mama vereceğim zaman sadece yumurta ve havuc rendeliyorum afiyetle yiyorlar

Yumurtayı bütün mü koyuyorsunuz yoksa sade sarısımı?

yumurta bütün konulmaz, mutlaka rendele, 1 çift için 1 bıldırcın yumurtası kadar yeterli, tavuk yumurtasının da çeyreği kadar yeter...

Son düzenleme:
En son yaptığım ve yedirebildiğim mama.
Tüm yumurta,keçiboynuzu tozu,buğday ruşeymi,keçiboynuzu pekmezi,irmik,mısır unu.

Geri