Karadeniz Pet

mama YEDİRME TAKTİKLERİ

umut aktaş

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar bu sitenin mamasını aldım mama çok güzel fakat benim kuşlar alışık olmadıkları için yemiyorlar ne yapmam gerekiyor yedirmek için yemleri alıyorum mamayı koyuyorum busefer yerden yem arıyorlar yerdede bitince kafesi yırtıyorlar tellere sokuyorlar kafalarını cıkmak için yardım ederseniz sevinirim

Mamanın üzerine biraz yem serp, yemi yerken mamanın da tadına bakarlar, beğendikleri taktirde mamadan da yiyeceklerdir.

Denedim fakat yemi yediler mamayı yemediler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:44 -->-> Daha önceki mesaj 01:24 --

Yardim edebilecek ykmu

Ben kendi yaptığım mamalar yedirememiştim kuşlara.
Çok az tadına bakıp bırakıyorlardı.
Üzerine yem serpme de işe yaramamıştı.
Siteden aldığım mamada da aynı sorunla karşılaştım.
Sonra mamanın üzerine epey bir yem serptim.
Biraz sonra baktım, mamayı da yiyorlar.
Mamayı lapa yapmamaya dikkat edin.
İnşaallah yerler :)

Mamanın kıvamı,kokusu bile önemli eğer bunlar tamsa yememeleri mümkün değil.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

bilmiyorum bu siteden aldım kokusu falan çok güzel ama yemiyorlar

Arkadaşlar bu sitenin mamasını aldım mama çok güzel fakat benim kuşlar alışık olmadıkları için yemiyorlar ne yapmam gerekiyor yedirmek için yemleri alıyorum mamayı koyuyorum busefer yerden yem arıyorlar yerdede bitince kafesi yırtıyorlar tellere sokuyorlar kafalarını cıkmak için yardım ederseniz sevinirim

Arkadaşım mama güzel demişsin nerden anladın , kuşlar yerine sen mi tattın ne yaptın :D Herkesin ağız zevki farklıdır belki onlar begenmiyorlar :D

1 Gün Yemliği Çıkar Ertesi Gün Mamayı Ver Bukadar Basit. Aç Kalacaklar Diye Vicdan Yapmanın Anlamı Yok 1 Kereden Birşey Olmaz

bilmiyorum bu siteden aldım kokusu falan çok güzel ama yemiyorlar

arkadasim mamayi hazirladiktan sonra yemi ustune degil mamamin icinde hertarafinda olmasi lazim mamayi yemlige koymadan kus yemiyle karistir ve cok az da sivi bal koy mamaya ve mamayi yiyolarmi diye izleme bide bu yontemi dene ve unutuyodum cok cifik yapma havucun suyunu mutlaka ellerinle SIK

1 Gün Yemliği Çıkar Ertesi Gün Mamayı Ver Bukadar Basit. Aç Kalacaklar Diye Vicdan Yapmanın Anlamı Yok 1 Kereden Birşey Olmaz

Arkadaşın dediği gibi yapacaksın sabah kalktıgında 7 gibi falan yemlikleri sök , taze mamayı tak kafesine biraz da yem at üzerine dikkat çekmeleri için. Neden sabah yemlikleri sök dediysem kuşların aç olduğu zaman daha iyi olur bence.

dediğiniz gibi zaten yapıyorum fakat mamayı yemiyorlar yemedikleri için ben okulda oluyorum 5 6 saat ac kalıyorlar cıldırıyorlar cıkmaya calısıolar kafesden bi türlü yemiyorlar :)

Mamanın kıvamı,kokusu bile önemli eğer bunlar tamsa yememeleri mümkün değil.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

benim 1 çiftim mamanın yüzüne bakmıyor diğerleri süpürüyor :D kuşlada alakalı bence kücüklüklükten alışmalı kuş :D

mama verme vitamin al yeter onlara o zaman zorla yediremezsin bazı kuşlar alışamaz o durumlara sen en güzeli ne yap bilyon mu ödül olarak meyve sebzeye geç aama elma tavsiye etmem çiftleşmeler olmuyor :D

benm kuşlarda mama yemiyor o yüzden valla şuan gay et te sağlıklılar .

Mama zorunlu olan birşey değil takviye ürüünüdr . Onun için bunların ilaç şekli damlatma şeklide var yani

Geri