Karadeniz Pet

mama yememe (açlığa ne kadar dayanır ??)

ahmetfatih

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşlarıma mama yapıyorum (yumurta havuç irmik cici bebe prinç unu ) geceden yemlikleri çıkarıyom sabah 10 gibi veriyom genç çiftim yiyo diğer çiftler tadına bile bakmıyoo.bugün diğer çiftlerin genç çiftin mama yerken görmelerini sağladım yine yemiyolar yine yemiyorlrr .mamaları aksam 6 kadar kadar kafesten almıyorumm . bu kaçıncı oldu ama bi turlu yemiyolar bu arada mama kıvamı tamm lapa veya kuru değil hatta üzerine yem bile serpiyorum. acaba kafese 2 gün yem koymasam açlığa dayanabilirler mi ????

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

bence yazıktır ya o kadar aç bırakma

yemin arasına mama serp
yemi alırkn mutlaka mamanında tadına bakmış olurlar böylece

bence yazıktır ya o kadar aç bırakma

yemin arasına mama serp
yemi alırkn mutlaka mamanında tadına bakmış olurlar böylece

mamaya alıştıramadım gitti . yemin arasına mama koyayımda 8 saat sonra bozulma olacaktır yemliği komple dökmem gerekir o zaman yemler ziyan olacak

mamaya alıştıramadım gitti . yemin arasına mama koyayımda 8 saat sonra bozulma olacaktır yemliği komple dökmem gerekir o zaman yemler ziyan olacak

ben yemliğine mamayı günlük koyuyorm
siz uzun süre koyuyorsanız cici bebe gibi geç bozulacak şeylerden başlayn alıştırmaya

yada günlk değiştirerek yumurta veya havuçtan başlayn
ama tek tek denemenizi tavsiye ederm

ben yemliğine mamayı günlük koyuyorm
siz uzun süre koyuyorsanız cici bebe gibi geç bozulacak şeylerden başlayn alıştırmaya

yada günlk değiştirerek yumurta veya havuçtan başlayn
ama tek tek denemenizi tavsiye ederm

yemliğe mamayı koyuyorum derken boş yemliğe sadece mamamı yoksa yemin içine mamamı koyuyorsunuz

ben yemide mamayı da gnlk koyuyrm dicktm
yanlş olmş

ben yemide mamayı da gnlk koyuyrm dicktm
yanlş olmş

kusura bakmayın ben şunu anlamadımm . ben önce gece kafesten yemlikleri kaldırıp sabah başka bir kapta mama veriyorumm mamayı yemezlerse aksam 6 gibi mamayı kafesten alıp yemlikleri koyuyorum. siz mamayı yemin içine karıştırarak veriyorsunuz ve hergün kabı değiştiriyorsunuz dimi doğrumu anlamışım peki o kabı günluk çöpemi döyüyorsunuZ yem ziyan olmuyormu ??

az koyuyordm
ben kuşlarımı böyle alıştrdm
ir gün yiyebleceği yem belli
bir günlk yemn içine mama koyuyrdm hepsi bu

ok anladımm

arkadaşlar kuşlarıma mama yapıyorum (yumurta havuç irmik cici bebe prinç unu ) geceden yemlikleri çıkarıyom sabah 10 gibi veriyom genç çiftim yiyo diğer çiftler tadına bile bakmıyoo.bugün diğer çiftlerin genç çiftin mama yerken görmelerini sağladım yine yemiyolar yine yemiyorlrr .mamaları aksam 6 kadar kadar kafesten almıyorumm . bu kaçıncı oldu ama bi turlu yemiyolar bu arada mama kıvamı tamm lapa veya kuru değil hatta üzerine yem bile serpiyorum. acaba kafese 2 gün yem koymasam açlığa dayanabilirler mi ????

Aktardan keçi boynuzu tozu alın. 5-6TL birşey..
Çay kaşığının ucu ile az birşey karıştıracaksın. Güzel cezbedici bir koku veriyor.
Aç bırakma olayına girmeyin. Yemeyecekse yemez. Zorla güzellik olmaz.

Aktardan keçi boynuzu tozu alın. 5-6TL birşey..
Çay kaşığının ucu ile az birşey karıştıracaksın. Güzel cezbedici bir koku veriyor.
Aç bırakma olayına girmeyin. Yemeyecekse yemez. Zorla güzellik olmaz.

tamam levent bey. tarcında koysam iyi olur mu ??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:05 -->-> Daha önceki mesaj 09:59 --

levent bey ayrıca benim kuşlar öğleyin de uyuyoo kafaları sırtına dönük şekilde. muhabbetler öğleyin uyurmu normalmi ??

merhaba ilk başlarda benim çiftlerde yemiyordu kimi çiftim sadece havuç yiyordu kimisi sadece yumurta kimisi bisküvi kimisi hiç yavaş yavaş havuçla yumurta yaptım verdim sadece daha sonra havuç yumurta bisküvi ve sonralarında mısır unu vitamin bira mayası hepsini karıştırıp veriyorum bütün çiftlerim yarım saat 15 dk içinde bitiriyorlar. sende bu şekilde yavaş yavaş alıştırabılırsın. diger arkadaşların dedıgı gibi mamayı kurutupda yemin içinde alıştırmanda olabılır. çeşitli yöntemlerle devam et mama vermeye zamanla alışacaklardır

merhaba ilk başlarda benim çiftlerde yemiyordu kimi çiftim sadece havuç yiyordu kimisi sadece yumurta kimisi bisküvi kimisi hiç yavaş yavaş havuçla yumurta yaptım verdim sadece daha sonra havuç yumurta bisküvi ve sonralarında mısır unu vitamin bira mayası hepsini karıştırıp veriyorum bütün çiftlerim yarım saat 15 dk içinde bitiriyorlar. sende bu şekilde yavaş yavaş alıştırabılırsın. diger arkadaşların dedıgı gibi mamayı kurutupda yemin içinde alıştırmanda olabılır. çeşitli yöntemlerle devam et mama vermeye zamanla alışacaklardır

tamam nazım bey sağolun

Kokusu hoş şeyler katabilirsiniz icine.. benimkiler kurutulmuş muz rendesine asla hayır diyemiyorlar :)

Geri