petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama Yemiyen Kuşunuza Yedirme Tekniği

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Ahmet Behçet tarafından 25 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Behçet

En son sekıl bu yöntemı denedım sımdı ve sonuc ıyı kusum mamayı yedı ve halen yıyor ama kusu 2 saaattır ac bıraktım ve halen yıyor. sizde buyuk bı tepsıye dokun mamasını ve sevdıgı oyuncagı varsa bırakın tepsının ıcıne kendısı kosuyo tepsıye :D

mamadakılerde : havuç , yumurtanın beyazı muzlu bebe bıskuvısı ve ırmık

2. sarpkale

sarpkale New Member

Beğenileri:
    0
    Benimki de yemiyor mamayı. Yesin diye aç bırakmayı düşündüm ama kıyamadım. Bu arada maşaallah kuşunuza. :)

3. Ahmet Behçet

tesekkurler.
    valla bende kıyamıyorum ama alışması için mecbur artık ama 2 seferdır bole yapıyorum ıyıce yemeye basladı bı kac sefer daha bole yaparsam tam alıscak sonra ac bırakmaya gerek yok kendısı kosarak gelcek :D

4. sarpkale

sarpkale New Member

Beğenileri:
    0
    Aslında haftasonu sabah çok erken kalkıp, kuş daha yem yemeden mamayı yapıp vermeyi düşünüyorum. Bu haftasonu geçti artık, önümüzdeki cumartesi deneyeceğim inşallah. :)

5. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    2 Gün ugraştım yediremedim nerdeyse 2 gün aç kaldi 10 gun sonra falan tekrar bide böyle deneyim .)

6. sarpkale

sarpkale New Member

Beğenileri:
    0
    Havuç, elma, yumurta... vs. yeşil olmayan yiyecekleri yemeye daha alışamadı ama yeşil olan ne görse saldırıyor. Bir dahaki sefere mamanın içine bolca yeşillik koyacağım. O zaman da yemezse keyfi bilir. :)

7. Ahmet Behçet

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...yuncaklari-ile-oynamasi-20851.html#post210053

yukardakı konuda benım kusun oyuncakları ve nasıl oynadıklarının resmı ve vıdeosu var sizde bı kac oyuncak alın alıstırın oyuncakla cok cabuk egıtırsınızde ben topla kendıme cagırmayı ögrettım elıme alıyorum topu cagırıyorum ucup gelıyo konuyo elıme sızde. hafta sonu sabah saat 10 gıbı kafesındekı yemlerın hepsını cıkarın kuş 2 veya 3 saat aç kalsın sonra hazırlayın mamayı dokun bı tepsıye, yemesede kesın gelıp tadına bakar bı kac hafta öyle yapın alışır. kusunuzu da 5 saatten fazla aç bırakmayın sakın.

8. nixmare

nixmare New Member

Beğenileri:
    0
    Oyuncaklari var hepsiyle oynuyo egitime gelince dün konuşmaya başladi ilk kez daha 70 gunluk var yok 2 gun 5 kez mama yaptim birak 5 saati 12 saat aç kaldi yine yemedi sigara paketimi yiyecek öyle aç yinede mamayi yemedi deli etti .)

9. Ahmet Behçet

senın kusda harbı ınatcı imiş ama yer elbet :D

Sayfayı Paylaş