petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mama yemiyolar -- yuvalıga girmeye basladılar yardım lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Ali sarikaya tarafından 17 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. Ali sarikaya

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar selamun aleykum yuvalıgı 3 gun once takmama ragmen dişi kuşum yuvalıgın içine girip çıkıyor erkek de hep kur yapıyor bende mama yaptım kafese koydum fakat hiç dokunmadılar ilk basta geldiler baktılar sonra daha ellemediler sonra yer ler mi acaba? bide yuvalıga girmeye basladılar artık ne yapmam gerekiyor

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    Mamayı kafeste 3 saatden fazla tutma yaz aylarında ekşir kuşlarına zarar verir. Kuşların eyer mama ya alışık değil ise ki çoğu petshop yem ve su dışında birşey verme gereği duymaz o zaman mama ya alıştırmak biraz zaman alabiliyor heleki yetişkinse biraz daha zor. Yapmanız gereken yemliği kafesten çıkartın ve 4-5 saat sonra mama hazırlayın mama yı servis yaparken üstüne bir tutam yem serpiştirin kafeste 3-4 saat dursun oda sıcaklığına göre sonra mamayı alıp yemliği verin bunu haftada 2 kere tekrarlayın zamanla alışacak kabullenecektir. veyahut bu işlemi geceden yemliği çıkartıp sabah direk mama servisi ile başlatabilirsin güne tabi üstüne yem serpiştir

3. Ali sarikaya

Beğenileri:
    0
    ben kendi üretim yapan b arkadaş tan almıstım sertifaksı falan vardı onun kendi yaptıgı mama tarifini aldım ondan verdim mam koyalı 1 saat oldu 2 saat daha bekliyip alıcam kafesten

4. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    öyle çok da kurcalamayın. eğer kuşlarınız evcil değil ise ilginizden de korkabilir, cidden mama sevmeyebilir de. özellikle yumurta kokusundan kaçınabilirler bu sıcaklarda. ben bu mevsimde yumurta koymamayı tercih ediyorum mamalara.
    benim şu anda yavru bakmakta olan çiftim 5 ay mamaya hiç dokunmadı. yavrular çıkmaya başlayınca yemeye başladılar. şimdi 1 saatte kabı tüketiyorlar

Sayfayı Paylaş