Karadeniz Pet

Mama Yemiyor ...

• Konbuyu başlatan Mustafa MERT
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa MERT

Guest
Arkadaşlar benim sorunum şu: Quik marka mama aldım kuşuma ama hiç yemedi .. Yemliginde 1 haftadan fazla kaldı ama hiç ilgi göstermedi. Mama tariflerinden gördügüm kadarıyla havuçlu yumurtalı mamadan yaptım ona da hiç ilgi göstermedi .. Sadece yem yiyor. Sizce bu yani mama yememesi normal mi ? Not : Kuş 7 aylık dişi .. Tek besliyorum eşi yok henüz ..

ben kuşlarıma kesinlikle ve kesinlikle o tür mamalardan yedirmem içinde ne olduğu bile bellisiz .

Hocam kendiniz yapın Lütfi bey'inde dediği gibi güvenilir değil 1 hafta kalmasıda çok uzun kendi yaptığınız mamayı o gün içinde almanız gerekir özellikle yumurtalı mamalar 9 saat sonra pert olabiliyor dikkat etmek lazım kendiniz deneyin.

hazır mama almaktansa sitede güzel bir tarif var onu yap benim yeni aldığım erkek 2 gün yem yemedi bende yemlikleri akşamdan çıkartıp sabahtan mama verdim öglen geldiğimde mamayi yemisti dişi ile birlikte bende kalan mamayida akşam verip sabah tekrar yem vermeye başladım hem içeriği belli hem daha uygun

benımkıde yemıyo dun aldım ama beklıycem artık 1 gun daha

benimkiler mama verdimmi mama neredeyse bitinceye kadar bırakmıyorlar

benimkilerde çoğunu tüketiyo :) maşallah :) yemliklerdeki yemi boşalt sitedeki mama tarifini al yap yemliğe koy üstüne çok az yem serpiştir illaki yiycek çünkü acıkcak bi kere yesin sen kafese sokar sokmaz saldırır :)

Sitede mevcut olan mama tarifleri oldukca güzel. Biraz arastır site içinde olmazsa kendi yaptıgım mamayı söylerim size.

havuc rendesi,irmik,susam,keten tohumu,tarcin karistip veriyorum bayiliyor bazense haslanmis patates rendeliyorum yiyor..hatta haslanmis misir bile yer...hazir mamayi bosver kendin birseyler hazirla ver..kuslar ince bir dilim salataliga veya bir yaprak marul,ispanaga bayilirlar..hazir seylerin icerikleri belirsiz kuslari hasta edebiliyor..

Geri