Karadeniz Pet

mama yemiyorlar,eş tutmuyorlar?

• Konbuyu başlatan buzmavi
  • Başlangıç tarihi
B

buzmavi

Guest
arkadaşlar elimde yavrudan aldığım bir cift vardı.yaklaşık 10 ay kadardır bir aradalar ve anlaşamadılar.bende yanlarına yaklaşık 1 yaşlarında 1 erkek ve 1 dişi aldım.çapraz eşe attım.2 hafta bekledim yine hiç birinde yakınlaşma yoktu.sonra 4 ünü bi çifthaneye koydum ve yakınlaşan 1 erkek ve dişi ayırdım diğerinide ayrı çift yaptım.ama şuan yine kuşlarda tık yok.kaç kez mama veriyom hiç yemiyolar.hatta siteden muhammed beyden 2 paket aldım onuda yemiyolar.ortam muhteşem.misafir odasındalar.akşama kadar güneş alan,kimsenin girip çıkmadığı bi oda.önlerinde yem su gagataşı mineral hiç eksik değil.... eskiden hiç uğraşmadan rast gele bi erkek bi dişi alır eşe atardım 1 ay sonra yumurtlarlardı...tayin nedeni ile üretime 4 sene ara verdik şimdide 11 aydır uğraşıyoz olmuyo?

tavsiyesi olan varmı? bi de bu çiftlerin kafesleri birbirini görüyo bi arıza yaparmı?

çifthanedelerse arasını kontraplakla bölmek daha akılcı olur.. bazen olmayınca olmuyor.. dişileri ve erkekleri ayrı koy. 15 20 gün ayrı dursunlar.. biraz kızdırma yöntemine gitmek daha dogru olur.. eger mama yemiyorlarsa sularına vitamin atın.. yemine katkı koyun.. mama şart değil..

Geri