Karadeniz Pet

Mama yemiyorlar :(

Ben bütün kuşları bir kafese aldım yemlikleri de çıkardım mamayı bilenler saldırdı sonra da bilmeyenler meraktan geldi yedi tadını alanlar şimdi kendi kafeslerinde yiyorlar. Tek kuş için yemliği çıkarıp yemliğin olduğu yere mamayı koyup 3-4 saat kadar almamak lazım bu şekilde mamayı mecburen yiyip öğrenecektir.

kuşlarınızı biraz aç bırakın...nasıl olsa aç kalınca mamaya saldırırlar diye düşünüyorum...

dün akşam üstü mama verdim ilk defa gece 1 e kadar ışık acıktı hep bende odadaydım fakat hicbiri yemedi yemliklerinide cıkarmıştım bugun sabah kalktım hala yemiyorlar yerde yem arıyorlar :D

kardeş mamayı sabah yapıp versen daha iyi olur

ilk olarak kuşlarınızı aç bırakarak onlarada eziyet etmeyin boşuna kuşlarınız mamaya alışık olmadıkları için ister istemez kolay kolay yemiyorlar bunun bircok faktörü var ya mamanın kıvamını tutturamadınız yada tadını beyenmediler
siz mamayı verirken 1 çay kaşığı da yemliğin içine ekleyin orada ister istemez yem yerken mamanın tadına da bakarlar bir kere alıştılarmı zaten siz mamayı koyar koymaz saldırıyor kuşlar mamayı kuşlarınıza verirken sabah erken verin ve mamanın üzerine de biraz yem serpiştirin ve yemlikleri cıkartın bu şekilde ister istemez mamayıda tadıp yemeye başlıyorlar

Mamanın kıvamını tutturmak için rendelenmiş havucun suyunu sıkın, sonra mamaya ekleyin, havuç tel tel dökülmeli, hiç mama yememiş kuşları mamaya alıştırmak zor oluyor, vazgeçmeyin, her gün yapın, bir gün alışırlar, aç bırakmayın kuşları, yazık, zaten daha önce mama yememişlerse aç kalsalar da mamayı yemezler, sadece zaman...Tecrübeyle sabittir...

Öncelikle havuçla başlayabilirsiniz kafese havuç parçası takın. Sonra sadece bebe bisvüvisini ezip verebilirsiniz veya sadece yumurtayı rendeleyip böyle böyle alıştırıp sonra mama olarak verebilirsiniz. Ben böyle yaptım başarılı oldu.

Ben burdaki yardımsever arkadaşlar sayesinde yaptım alıştırma yöntemlerinide öğrendim 3 sefer cöpe attım ama bugün yaklaşık 12 dk dır yemlikten ayrılmadan yiyo :) ama disi olan yemiyo efeden almaya calışıyo agzından normalmi bu

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Benimde denemediğim tarif kalmadı ama yemiyor ne havuç ne bebe bisküvisi ne yumurta nede karışım yediği tek şey yeşillikler ve yemi bunun dışında hiç birşy yemiyor

Ben mamanın üzerine kabuksuz yem serpiştiriyorum ( Max. 40-50 adet), onları yedikten sonra mamaya geçiyor.Bu şekilde de deneyebilirsiniz..

Ben bütün kuşları bir kafese aldım yemlikleri de çıkardım mamayı bilenler saldırdı sonra da bilmeyenler meraktan geldi yedi tadını alanlar şimdi kendi kafeslerinde yiyorlar. Tek kuş için yemliği çıkarıp yemliğin olduğu yere mamayı koyup 3-4 saat kadar almamak lazım bu şekilde mamayı mecburen yiyip öğrenecektir.

Ayni seyi kafese koydugum sebze ve meyvalarla denemistim kesinlikle ise yariyor ;)