petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama yemiyorlar :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve CEM CANER tarafından 12 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    Merhaba arkadaşlar kuşlarım mama yemiyor nasıl alıştırabilirim mamaya ? tadına bile bakmıyorlar yemeleri lazım ama yemiyorlar :S

2. Sinan ÇELİK

Ben bütün kuşları bir kafese aldım yemlikleri de çıkardım mamayı bilenler saldırdı sonra da bilmeyenler meraktan geldi yedi tadını alanlar şimdi kendi kafeslerinde yiyorlar. Tek kuş için yemliği çıkarıp yemliğin olduğu yere mamayı koyup 3-4 saat kadar almamak lazım bu şekilde mamayı mecburen yiyip öğrenecektir.

3. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    kuşlarınızı biraz aç bırakın...nasıl olsa aç kalınca mamaya saldırırlar diye düşünüyorum...

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    dün akşam üstü mama verdim ilk defa gece 1 e kadar ışık acıktı hep bende odadaydım fakat hicbiri yemedi yemliklerinide cıkarmıştım bugun sabah kalktım hala yemiyorlar yerde yem arıyorlar :D

5. dante25

dante25 Member

Beğenileri:
    0
    kardeş mamayı sabah yapıp versen daha iyi olur

6. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    birdahakine öyle yaparım zaten yarın sabah atıcam yemezlerse 3 günde bir vermeyi düşünüyorum şimdilik umarım yemeye başlarlar en kısa sürede

7. kartall82

kartall82 Guest

ilk olarak kuşlarınızı aç bırakarak onlarada eziyet etmeyin boşuna kuşlarınız mamaya alışık olmadıkları için ister istemez kolay kolay yemiyorlar bunun bircok faktörü var ya mamanın kıvamını tutturamadınız yada tadını beyenmediler
    siz mamayı verirken 1 çay kaşığı da yemliğin içine ekleyin orada ister istemez yem yerken mamanın tadına da bakarlar bir kere alıştılarmı zaten siz mamayı koyar koymaz saldırıyor kuşlar mamayı kuşlarınıza verirken sabah erken verin ve mamanın üzerine de biraz yem serpiştirin ve yemlikleri cıkartın bu şekilde ister istemez mamayıda tadıp yemeye başlıyorlar

8. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    birdahaki mama gününde deneyeceğim saolun

9. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Mamanın kıvamını tutturmak için rendelenmiş havucun suyunu sıkın, sonra mamaya ekleyin, havuç tel tel dökülmeli, hiç mama yememiş kuşları mamaya alıştırmak zor oluyor, vazgeçmeyin, her gün yapın, bir gün alışırlar, aç bırakmayın kuşları, yazık, zaten daha önce mama yememişlerse aç kalsalar da mamayı yemezler, sadece zaman...Tecrübeyle sabittir...

10. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle havuçla başlayabilirsiniz kafese havuç parçası takın. Sonra sadece bebe bisvüvisini ezip verebilirsiniz veya sadece yumurtayı rendeleyip böyle böyle alıştırıp sonra mama olarak verebilirsiniz. Ben böyle yaptım başarılı oldu.

11. Yasin Coşkun

Ben burdaki yardımsever arkadaşlar sayesinde yaptım alıştırma yöntemlerinide öğrendim 3 sefer cöpe attım ama bugün yaklaşık 12 dk dır yemlikten ayrılmadan yiyo :) ama disi olan yemiyo efeden almaya calışıyo agzından normalmi bu

Nokia 3310 Pro II cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

12. Tolga SARI

Benimde denemediğim tarif kalmadı ama yemiyor ne havuç ne bebe bisküvisi ne yumurta nede karışım yediği tek şey yeşillikler ve yemi bunun dışında hiç birşy yemiyor

13. eray81

eray81 New Member

Beğenileri:
    0
    Ben mamanın üzerine kabuksuz yem serpiştiriyorum ( Max. 40-50 adet), onları yedikten sonra mamaya geçiyor.Bu şekilde de deneyebilirsiniz..

14. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    benimkiler şu saat itibariyle biraz tırtıklamaya başladılar :)

15. Ceren Çağlayan

Ayni seyi kafese koydugum sebze ve meyvalarla denemistim kesinlikle ise yariyor ;)

16. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    mama yemeyen kuşlar mama için kavga eder oldu :D

Sayfayı Paylaş