Karadeniz Pet

Mama yemiyorlar

şaşkin

Yeni Üye
Kendim tariflerdeki gibi yumurta mamasi yapıyorum.azıcık bakip sonra cekiliyolar.kuslarim çift.eş oldular sanırım birbirlerini besleyip ilgileniyorlar ama gerisi yok iki aydır böyle yuvaya giriyo dışı.kontrole gittiğimde görüyorum ama ailecek beklemedeyiz.mama sorununu nasıl cozucem

kıvamını tutduramıyo olma ıhtımalınız varmı ?? cok lapa veya cok kuru olmuyor demi ?

Kuru değilde biraz lapami oluyor acaba ama öyle sulu sulu da değilki

İyi Günler;

İmzamda bulunan mama konusunu okumanızı tavsiye ederim,

İlginize Teşekkür Eder, İyi Forumlar Dileriz...

Mamaya alışmaları zaman alabiliyor. Siz bıkmadan yapmaya devam edin bence. İçersine ilgilerini çekecek aromalar ekleyebilirsiniz. Tarçın,keçi boynuzu tozu,portakal yağı vs.

eğer ailecek yumurtlamalarını bekliyorsanız yumurtlamayabilirler :) şımarık hayvanlar bunlar :) ben aylarca bekledim yumurtlamadılar. yumurtlamazsanız yumurtlamayın deyip beklemeyi bıraktığım an yumurtladılar :)

Bugün keciboynuzuda ekledim sürekli forumlarda okuyorum cvplarin hepsini takip ediyorum doğru yapım diye yavru döneminde önemli yumurtlamadan alissin istiyorum sürekli veriyorum ısrarla yemi alıyorum önünden öyle bırakıyorum yok.bencede pes ettiğimde yumurtlamaya baslicak banada öyle geliyor

havucu felan rendenın en ınce yerınde rendeleme bende öyle yaptım bıkere lapa oldu yemediler.
bi kalınında rendele ırmık elme ve tarcında ekle güzel koku cezbedici olacaktır .

Geri