Karadeniz Pet

Mama yemiyorlar..

messevim

Meraklı Üye
Mamayi dün aksam yaptım yemlige koydum. Dün akşamdan beri hiç yememislee ve su anda açlar. Aç olmalarına rağmen yemiyorlar.

Yarım saat önce yumurta koydum onuda yemediler. Bunun nedeni nedir acaba?

Mamaya :

Hazir mama karışımı, havuç, haşlanmış yumurta, irmik ve ufalanmis cici bebe ekledim. Güzelce karıştırdım.

ce281188861aaaf86b437294ea706190.jpg

d99758163e60ed8abfa60777ab303371.jpg

913ddefe5bb3ed7be2d8ceb2faab106f.jpg

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yemlerini tak arkadaşım. Yemliği çıkartıp ta mama verme bundan sonra. Sen yapıp önlerine koymaya devam et. Tadına bakınca yerler. Keçi boynuzu tozu ilave edebilirsin. Davetkar bir kokusu var. Bisküvi koyma ve kıvamı cıvık olmasın mamanın.

Yemeseler bile az az yapıp haftada 1-2 gün vermeye devam edin. Tadına bakıp alışmaları için kafeste olması gerekiyor.

Mama lapa olmasın, tel tel dökülsün, yemlik takılı kalsın, mamaya alışması her sabah mama yapıp verin, yemeye başladıklarında 3 günde bir verebilirsin, kıvamı tutturamıyorsun hazır kuru mamalardan almanı tavsiye derim, kıvamı tutturmak daha kolay olur...

Mamanin uzerine dal dari da ufalayabilirsin ilgilerini cekmek icin.

Bu kıvamdaki mamayı hiçbir kuş yemez

mama kıvamı mamayı parmak ucuna aldığında parmağına yapışmayacak tel tel dökülecek yumuşak kar kıvamında olacak mamaya yumurtayı ve havucu az katın ayrıca tavsiyem mama kıvamını tuturmak için limondan küçük bir parça kabuğuyla bir dilim kesin ve rondoda parçalayın

irmik ve beb bisküvisi kullanmayın illaki kullanacaksanız galeta unu kullanın

Son düzenleme:
bence mamayi aksamdan yapmayin. sabah yapin, koyun kafeslerine. aksam alirsiniz. daha iyi olur. gunduz daha yemeye istekli olurlar diye dusunuyorum.

Geri