petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Süleyman Aydın tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Süleyman Aydın

Bugün kuşların mama günü! yaptım mamalarını ( ilk kez ) sizden anladığıma göre başta sevmezlermiş yok ya öyle bi sevdiler ki hemen bitirdiler bu arada havuçlu mama yaptım aslında yapma sebebim dişiyi kızıştırmaktı ama nijer yoktu evde her neyse ben yaptım afiyetle yediler maşAllah

Birde sorum olacak sizlere yaptım mamayı koydum kaplarına verdim kuşların önüne ama bayağı kaldı bende üstünü kapayıp dolaba attım bir dahaki sefere tekrar onu veririm diye bu sorun olurmu bozulurmu vs vs

2. Yunus Emre OĞUZ

yumurta mamasıysa saklamayazsın dök

3. Süleyman Aydın

Üstü jelatinle kaplı hava almıyo bozulurmu yine

4. Yunus Emre OĞUZ

içinde haşlanmış yumurtadan dolayı cabuk bozuluyo yiyebileceği kadarını yapın

5. Süleyman Aydın

Hm tşkler . Peki sabah yaptığımı ( şuan dolabta ) onu önlerine koyuyum mu akşama kadar yesinler

#5 Süleyman Aydın, 31 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 31 Ağustos 2013
  6. Zeliha BAŞER

Mamayı yuvada 6 saatten fazla bulundurmamak gerekiyormuş. Bence yiyebildikleri kadar yedilerse mamayı dökün aynı mamayı vermeyin, havalar zaten sıcak ve yumurta da kolay bozulabilecek bir yiyecek.

7. Süleyman Aydın

Önlerinde ki bitmek üzere zaten geri kalanı da dökecez mecbur. Ne yapak ölek mi :D :D.

Sayfayı Paylaş