petshop

Mamalarda yumurta kabuğu kullanımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Helenoftroy tarafından 18 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Helenoftroy

Üye

Beğenileri:
    9
    Merhaba,
    Ben 3 aylık kuşuma forumlardan gördüğüm üzere yumurta kabuklu bir mama hazırlayıp verdim.kabuk haricinde mamanın içinde haşlanmış yumurta ve bebe bisküvisi vardı.kuşum çok az yedi fakat 4-5 saat sonra yumurta akı kıvamında bir sıvı kustu 5-6 defa azar azar.bunu sebebi kabuk mu?çünkü daha önce haşlanmış yumurta vermiştim ve hiç böyle bir problem olmamıştı

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    937
    kabuğu vermek için; yumurtayı haslayacağınız su içme suyu olmalı ve işlem öncesinde çok iyi temizlenmesi lazım yumurtanın ve en önemlisi tarih yazılı olan mürekkebli kısım karıştırılmamalı. yumurtda 2 zar vardır kabuk da ve beyaz la sarısı arasında bu her 2 zarında muhakkak alınması lazım. yumurta 15dk kaynatıldıktan sonra soğuması bekletilerek un kıvamına gelene kadar dövülüp karıştırılabilir gönül rahatlığı ile mamasına

3. Helenoftroy

Üye

Beğenileri:
    9
    Yazdıklarınızın hepsini uyguladım ama sonuç anlattığım gibi oldu.hasta olmadı ama bir şekilde dokundu ve atınca rahatladı.tekrar kabuk vereceğimi sanmıyorum.bilgiler için teşekkürler...

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    937
    belki oranını tutturamamışsınızdır kabuğu kum unuda karıştırabilirsiniz. Geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş