Karadeniz Pet

Mamalarda yumurta kabuğu kullanımı

Helenoftroy

Yeni Üye
Merhaba,
Ben 3 aylık kuşuma forumlardan gördüğüm üzere yumurta kabuklu bir mama hazırlayıp verdim.kabuk haricinde mamanın içinde haşlanmış yumurta ve bebe bisküvisi vardı.kuşum çok az yedi fakat 4-5 saat sonra yumurta akı kıvamında bir sıvı kustu 5-6 defa azar azar.bunu sebebi kabuk mu?çünkü daha önce haşlanmış yumurta vermiştim ve hiç böyle bir problem olmamıştı

kabuğu vermek için; yumurtayı haslayacağınız su içme suyu olmalı ve işlem öncesinde çok iyi temizlenmesi lazım yumurtanın ve en önemlisi tarih yazılı olan mürekkebli kısım karıştırılmamalı. yumurtda 2 zar vardır kabuk da ve beyaz la sarısı arasında bu her 2 zarında muhakkak alınması lazım. yumurta 15dk kaynatıldıktan sonra soğuması bekletilerek un kıvamına gelene kadar dövülüp karıştırılabilir gönül rahatlığı ile mamasına

Yazdıklarınızın hepsini uyguladım ama sonuç anlattığım gibi oldu.hasta olmadı ama bir şekilde dokundu ve atınca rahatladı.tekrar kabuk vereceğimi sanmıyorum.bilgiler için teşekkürler...

belki oranını tutturamamışsınızdır kabuğu kum unuda karıştırabilirsiniz. Geçmiş olsun

Geri