petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mamalarda yumurta kabuğu kullanımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Helenoftroy tarafından 18 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Helenoftroy

Helenoftroy New Member

Beğenileri:
    9
    Merhaba,
    Ben 3 aylık kuşuma forumlardan gördüğüm üzere yumurta kabuklu bir mama hazırlayıp verdim.kabuk haricinde mamanın içinde haşlanmış yumurta ve bebe bisküvisi vardı.kuşum çok az yedi fakat 4-5 saat sonra yumurta akı kıvamında bir sıvı kustu 5-6 defa azar azar.bunu sebebi kabuk mu?çünkü daha önce haşlanmış yumurta vermiştim ve hiç böyle bir problem olmamıştı

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    kabuğu vermek için; yumurtayı haslayacağınız su içme suyu olmalı ve işlem öncesinde çok iyi temizlenmesi lazım yumurtanın ve en önemlisi tarih yazılı olan mürekkebli kısım karıştırılmamalı. yumurtda 2 zar vardır kabuk da ve beyaz la sarısı arasında bu her 2 zarında muhakkak alınması lazım. yumurta 15dk kaynatıldıktan sonra soğuması bekletilerek un kıvamına gelene kadar dövülüp karıştırılabilir gönül rahatlığı ile mamasına

3. Helenoftroy

Helenoftroy New Member

Beğenileri:
    9
    Yazdıklarınızın hepsini uyguladım ama sonuç anlattığım gibi oldu.hasta olmadı ama bir şekilde dokundu ve atınca rahatladı.tekrar kabuk vereceğimi sanmıyorum.bilgiler için teşekkürler...

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    belki oranını tutturamamışsınızdır kabuğu kum unuda karıştırabilirsiniz. Geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş