Karadeniz Pet

Mamaya alıştırma

pokemon084

Yeni Üye
arkadaşlar benim kuşlarım mama yemior nasıl alıştırabilirim mamaya kuşlarımı üstadlar cevaplayabilir mi acaba napmam lazım????

Siz hergün mama yapıp kafese koyun zamanla önce tadına bakacak sonrada alışacaktır. Bu bazen zaman alabiliyor. Ancak sonunda hepsi iştahla yiyor

mamanın üzerine yem serpebilir veya mamanın içeriğine kokusu kuşları celp eden şeyler koyabilirsiniz.tarçın, keçi boynuzu tozu, portakal yağı gibi

deneyeceğim inşallah yerler... akşama kadar aç bıraktım gene de yemediler ne kullanıyosunz içine

Aç bırakmak çok yanlış biraz yeşillik koyup dikkatini cekebilirsiniz

Konu açılmışken degineyim, yusuf abi bende bugun mama yaptim ; yumurta, yumurtanin kabugu, irmik, bebe bisküvisi, havuç rendeleyip karistirdim. Ustune biraz yem serptim, mandalina suyu sıktım az da koydugumda icindeki normal yemleri yedi sonra azar azar yemeye başladı. Birdaha ki sefere yemi serpmicem dogru gidiyorum dimi.

Aynen doğru gidiyorsun fakat portakal damlatma vicik vicik olur bir de irmigi çok ama çok az ver

Mandalina suyu bir iki damla koydum sadece kokusu olsun diye. Kivamini ayarladim . Bitane cay kaşığı koydum irmigi.
bitane yavru kuşum var sadece

Tamam o zaman lapa lapa olmasında irmigi de daha az ver kaşık ucu kadar

Tamamdir abi teşekkür ederim

Geri