Karadeniz Pet

Mamayı Hergün verince

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Ne olur ? :) hergün yumurta maması veriyorum yavrulu kuşlara irimi olurlar acaba yada ishal mi olur. Yoksa protein zehirlenmesi mi yaşar ?

Son düzenleme:
benimki mama yemiyor nedense yumurtalı yumurtasız hiç fark etmiyor

Herşeyin fazlası zarar hergün hergün veriyor isen görürsün ileriki zamanlarda yine konu açarsın burada o zaman iş işten geçmiş olur yardım ararsın . : ) Haftada 1 kez ver mama

Son düzenleme:
Hergün yumurta yiyen kuşlar durmadan tüye girer, karar sizin.. cok vermekle iyilik etmiş olmuyorsunuz kuşlarınıza..

Yavrulu kuşlara hergün vermen gayet doğal.

Yağlanır fazla verme.helede yazın bayıltcan kuşu

en azından 5 gunde bır ver her gun cok olur. hem daha ıstahla yer :D

eğer yavrulu kuşunuz varsa her gün vermeniz gerekmektedir.yavru besleyen dişiler mamadaki ek gıdalara ihtiyaç duyarlar zayıf düşmemeleri için gereklidi.r arkadaşlarımızda doğru söylüyor bu yağlanma ya da yaz aylarında sıcaktan rahatsız olmasına sebep olabilir . serinletmek için kuşlarınızın mamasına ya da yemliğine yulaf koyabilirsiniz etkilidir işe yarar. yağlanmayı önlemek için de verilen miktarı yarıya düşürürsünüz maksat gereken vitamin ve protein bünyeye az da olsa nüfus etsin yeterlidir saygılar :)

Hergün yumurta yiyen kuşlar durmadan tüye girer, karar sizin.. cok vermekle iyilik etmiş olmuyorsunuz kuşlarınıza..

demekki benim kuşlar ondan dolayı tüyden çıkmıyor bende tüye giriyolar diye vitamın takviyesi amacıyla haftada 2 3 sefer veriyordum.

:) nijeri kesmenizi öneririm :D özellikle mamada varsa ... haftada 1 vermeniz iyi ancak üstteki arkadaşların dediği gibi yavrusu varsa ( nijersiz mamayı) her gün vermelisiniz

Herşeyin fazlası zarardır özellikle yumurta ileride görürsün dediğim gibi burada yavrulara hergün verilmesi gerekli diyenler kuşlarının hastalığa kapılmasına sebep olacaktır.

Ha anası ölür babası ölür beslicek bir tek sen kalırsın sırıngayla o da hero baby sıvı mama ile beslersin.

Ama öle sade yumurtalı mama felan hergün yumurta yemesi çok çok sakıncalı benden sölemesi.

Geri