petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mamayı kac gun dolapta tutabılırım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve murat_febe tarafından 18 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. murat_febe

murat_febe New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar kuslarıma yarım havuc tuzsuz etımek haslanmıs yumurta bıraz ırmık cevız ve fındık ıcını rondodan gecırdım hepsını karıstırdım verdım bırer kaba koyup kuslara fakat epey kaldı bunu dolapta kapalı kapta saklayabılırmıyım hergun versem bısey olurmu kuslarım es tutsun dıye aynı kafesteler daha bırbırlerıyle cıftlesmıyorlar

2. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    yumurta oldugu ıcın cok fazla durmaz

3. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kardeşim yumurta hariç diğer malzemeleri karıştır öyle sakla yumurta olduğun zaman bozuluyor mama geçen öyle yapayım dedim mama kupkuru olmuş ve yumurta küflenmiş yeşil renge dönmüş döktüm çöpe

4. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    yumurta çabuk bozulur mamayı yapıp vereceginiz zaman yumurtayı eklerseniz daha iyi olur

5. murat_febe

murat_febe New Member

Beğenileri:
    0
    Saolasın dostum bırde haftada kac kere vereyım

6. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    hergun vermek yaglanmaya neden olur o yuzden normal zamanda hafta 1 gun yumurta hastalık durumunda 2 gun versen yeterlı olur bence

7. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    haftada 2 gün veriyorum ben

8. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yumurta dışına her şeyi bir kaba koy onları sahla vereceğin zaman yumurtayı ve kabuklarını iyice ez toz halinde olsun kabuklarını da koy ben öyle yapıyorum kalsiyum var kabuklarında birde eş tutular mı tutmuşlar ise 3 - 4 günde 1 ver yumurtlayacak ise her gün veya 2 günde 1 ver tutmamışlarsa aynı haftada 2 kere versen yeter.

Sayfayı Paylaş