Karadeniz Pet

mamayı kac gun dolapta tutabılırım

murat_febe

Meraklı Üye
Arkadaslar kuslarıma yarım havuc tuzsuz etımek haslanmıs yumurta bıraz ırmık cevız ve fındık ıcını rondodan gecırdım hepsını karıstırdım verdım bırer kaba koyup kuslara fakat epey kaldı bunu dolapta kapalı kapta saklayabılırmıyım hergun versem bısey olurmu kuslarım es tutsun dıye aynı kafesteler daha bırbırlerıyle cıftlesmıyorlar

yumurta oldugu ıcın cok fazla durmaz

kardeşim yumurta hariç diğer malzemeleri karıştır öyle sakla yumurta olduğun zaman bozuluyor mama geçen öyle yapayım dedim mama kupkuru olmuş ve yumurta küflenmiş yeşil renge dönmüş döktüm çöpe

yumurta çabuk bozulur mamayı yapıp vereceginiz zaman yumurtayı eklerseniz daha iyi olur

kardeşim yumurta hariç diğer malzemeleri karıştır öyle sakla yumurta olduğun zaman bozuluyor mama geçen öyle yapayım dedim mama kupkuru olmuş ve yumurta küflenmiş yeşil renge dönmüş döktüm çöpe

Saolasın dostum bırde haftada kac kere vereyım

hergun vermek yaglanmaya neden olur o yuzden normal zamanda hafta 1 gun yumurta hastalık durumunda 2 gun versen yeterlı olur bence

yumurta dışına her şeyi bir kaba koy onları sahla vereceğin zaman yumurtayı ve kabuklarını iyice ez toz halinde olsun kabuklarını da koy ben öyle yapıyorum kalsiyum var kabuklarında birde eş tutular mı tutmuşlar ise 3 - 4 günde 1 ver yumurtlayacak ise her gün veya 2 günde 1 ver tutmamışlarsa aynı haftada 2 kere versen yeter.

Geri