Karadeniz Pet

mamayı koydum ve sonuç :D

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar kuşlarıma mama yaptım daha mamayı koyar koymaz dişi atladı üstüne çok fena mama yiyor şuan yumurtlayacak diyemi çok yiyor acaba acayip saldırıyor erkeğe yedirtmiyor bile :D mamanın kuşlar için faydası nedir ?

hatırladığım kadrıyla senin kuş yumurtlayacaktı şimdi senin mamada protein vra hemde bol dişide yumurta kabuğunu proteinle yapıyo ve bu sırada vitaminleri ve proteinleri azalıyor bu eksiğini tamamlamak için yumurta yapabilmek için bu proteinli mamadan yiyor

hatırladığım kadrıyla senin kuş yumurtlayacaktı şimdi senin mamada protein vra hemde bol dişide yumurta kabuğunu proteinle yapıyo ve bu sırada vitaminleri ve proteinleri azalıyor bu eksiğini tamamlamak için yumurta yapabilmek için bu proteinli mamadan yiyor

aynen yumurtlayacaktı :) olabilir baya yedi ya maşallah

Mama ile yumurtlaması icin gereken seyleri karsılıyor, aynı zamanda yumurtası olmayan kusları ise iyi hissettirdiginden zamanla ciftlesmeye hazır hale daha kolay gelebiliyorlar..

Mama ile yumurtlaması icin gereken seyleri karsılıyor, aynı zamanda yumurtası olmayan kusları ise iyi hissettirdiginden zamanla ciftlesmeye hazır hale daha kolay gelebiliyorlar..

peki mamayı ne zaman alayım kafesten zaten çoğunluğu bitti de :D birazcık kaldı ilave yapayımmı birde kaç günde bir verecem kuşlarıma

mamaya ne koydugunuza bağlı.. yumurta falan varsa onlar cabuk bozulur bu sıcak havalarda.. ortalama 6-8 saat durduktan sonra mamalıkları kaldırın.. kışın 12 saat durabilir. mamayı haftada 2 kez verebilirsiniz.. yavruları varsa 2 günde 1 verirsiniz.. bir sefer yumurtalı, diger sefer yumurtasız mama verirseniz daha dogru olur..

yumurta ve kabuğu irmik kızarmış kuru ekmek bisküvi un koydum mamanın içine kalan mamayı buzdolabına koydum sorun olmaz demi

buzdolabındakinin icinde yumurta yoksa kavanozda birkaç gün saklayabilirsiniz.

ördekler affetmez o mamayı, kuşlar yedikleri kadar yemişlerdir.. fazlası dogru olmaz.. ver ördeklere yesinler.. Birdahakine yumurtasız haliyle kavanozda saklayın buzdolabında.. azar azar verirsiniz yumurta ekleyip.

ördekler affetmez o mamayı, kuşlar yedikleri kadar yemişlerdir.. fazlası dogru olmaz.. ver ördeklere yesinler.. Birdahakine yumurtasız haliyle kavanozda saklayın buzdolabında.. azar azar verirsiniz yumurta ekleyip.

peki hocam ördeklere vereyim yesin keratalar :) internette katı şekilde haşladığınız yumurtaları dolapta 1 hafta tutabilirsiniz diyor

peki hocam ördeklere vereyim yesin keratalar :) internette katı şekilde haşladığınız yumurtaları dolapta 1 hafta tutabilirsiniz diyor

siz isterseniz saklayın o sekilde bu yaptıgınız mamayı, bir sonrakini dedigim gibi yaparsınız.. sonucta yumurta bu bozulursa yaptıgınız mamadan zehirlenir kuşlarınız.. sıkıntıya sokmayın kendinizi hiç..

siz isterseniz saklayın o sekilde bu yaptıgınız mamayı, bir sonrakini dedigim gibi yaparsınız.. sonucta yumurta bu bozulursa yaptıgınız mamadan zehirlenir kuşlarınız.. sıkıntıya sokmayın kendinizi hiç..

aynen ben hiç riske girmiyeyim bir an önce ördeklere vereyim bu mamayı tüketsinler bozulmadan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:28 -->-> Daha önceki mesaj 22:27 --

hocam birde bugün Quik adında bir yem aldım iyi midir bu marka ?

aynen ben hiç riske girmiyeyim bir an önce ördeklere vereyim bu mamayı tüketsinler bozulmadan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:28 -->-> Daha önceki mesaj 22:27 --

hocam birde bugün Quik adında bir yem aldım iyi midir bu marka ?

O konuda Moderatörümüz [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] dan bilgi alabilirsin.. O konularda o daha tecrübeli..

nijer.jpg

Geri