Karadeniz Pet

mamayi ne zaman vermeliyim

• Konbuyu başlatan Salih ÇİÇEK
  • Başlangıç tarihi
S

Salih ÇİÇEK

Guest
Cift muhabbet kusum vat erkegi bugun aldim yaklask 2 2.5 yasnda disimde 1.5 yasnda ikiside kizismis şuanda kafedte kavga yok zamanla alisirlar ama ben mama vermeye ne zaman baslamaliyim disime 1.5 senedir hic mama vermedim ve korkuyorum bsey olur diye daha once yavru erkek kusuma vrrmistim sanırım fazla yedi ve 1 gun sonra öldü simdi korkar oldum ne yapmalıyım mama olmadan yavrularini besleyemez dimi eğer yumurtlarsa

Şahsen bnim oldum ilçete detaylı bir petshop yada salam bir veteriner vb. olmadığından vitamini falan temin edemeye biliyorum bu nedenle bebe bisküvisi falan veriyorum.

ikiside dişi benimkilerin.

mama vermenin amacı kuslara daha fazla vitamin saglamaktır. istedigin zaman verebilirsin. yemezler ise üzerine biraz kus yemi serpistirin, yiyecektir. Sitede cok güzel mama tarifleri mevcut onlardan yapıp verevilirsiniz.

Iste yavrularsa nasil bkck onu düşünüyorum daha once erkek kusumu kaybettim ama yavruydu bu ise yetişkin simdi korkar oldum açıkçası

Sen vitaminini salm tut salam birkaç tarif yap bazı arkadaşlar elleri ile yapıp satıyorlar netten buldun bir tarifi yap yavurya kusması falanda daha kolay mamaları çünkü daha yumuşak

Öyle yapcam artık bide vitamini haftada kac kere vermeliyim elma sirkesi falan ne aralıklarla vermeliyim yardimci olurmusunuz

Mümkünse 3-4 er saat aralıklarla mamayı deişdir zaten o gerekli ihtiyacını karşılar daha once sirke kullanmadım bişi diyemem.
ayrıca kum ve mineral taşı koy zaten o fazlasıyla karşılar.

Herseyleri var gaga tasi kum murekkep balığı kemigi falan bi tek yavru eksik :) vitamin ne aralıklarla koymalym mamadan korkuyorum ağır gelir diye

Mamadan korkma tüm kuşlar çok sever aynı değerlere sahip şeyleri içine fazla katma mesela ekmek ürünlerini ben sadece etimekle bebebisküvisi atıyorum biraz irmik havuç haşlanmış yumurta falan sen yavru istiyorsan yem al derim bazı yemler var cinselliklerini ön plana sokuyor bak bir örnek atayım
NİJER TOHUMU (KIZIŞTIRICI)
KIZIL DAL DARI bunları dene denemedim bilmiyorum ama işe yarıyor diye dumuştum.

Mamadan korkma tüm kuşlar çok sever aynı değerlere sahip şeyleri içine fazla katma mesela ekmek ürünlerini ben sadece etimekle bebebisküvisi atıyorum biraz irmik havuç haşlanmış yumurta falan sen yavru istiyorsan yem al derim bazı yemler var cinselliklerini ön plana sokuyor bak bir örnek atayım
NİJER TOHUMU (KIZIŞTIRICI)
KIZIL DAL DARI bunları dene denemedim bilmiyorum ama işe yarıyor diye dumuştum.

Evet bunları alirim ancak mamayi braz aade yapsam diyorum mesela 3 tane bebe biskuvisi 1 yumurta sarısı ve havuc nasıl olur

Bende öyle tavsiye ederim mesela 1 etimek e 4 tane falan bisküvi yeter tek kuş için falan yapıyorsan yarım haşlanmış yumurta parmak kadarda havuç yeterli olur artaınıdolaba koy saklarsın baya bi.
vitamin meselesine gelince genelde 5 günde bir falan verilir ama sen bu yicekleri veriyorsan 8-10 günde bir vermeni öneririm internetten bak AZDIRICI :D lara

Bende öyle tavsiye ederim mesela 1 etimek e 4 tane falan bisküvi yeter tek kuş için falan yapıyorsan yarım haşlanmış yumurta parmak kadarda havuç yeterli olur artaınıdolaba koy saklarsın baya bi.
vitamin meselesine gelince genelde 5 günde bir falan verilir ama sen bu yicekleri veriyorsan 8-10 günde bir vermeni öneririm internetten bak AZDIRICI :D lara

Tamamdir teşekkür ederim :)

dediğin gibi olur mamadan korkma büyük ihtimalle diğer kuşunda mamadan ölmemiştir balık çok yemekten ölceğini sanmıyorum ama olabilir ver mamayı havuçta kızıştırıyomuş ver vitamin alsınlar :)

benim kafa balıklara gitti orda balık demişim bi yanlışlık olmuş :)

Geri