Karadeniz Pet

mandalina kabugu yiyor

Uğur DOĞAN

Paylaşımcı Üye
arkadaslar.bizim kuş çok firlama oldu.mandalinin lifi ve kabugunu kemiriyor birde mandalinanin suyunu icmeye calisiyor.acaba zarari olurmu.bu konuda tecrubesi olan varmi

Tam tersi yarari olur suyunu falan icerken tuylerine yapismasin dikkat edin benim kus yemden cok kisin mandalina lifi yerdi

Ara sıra portakal kabuğu veriyorum kuşlara,

Belki suyu asitli ya gözüne kaçarsa zarar verebilir

benim abim de veriyor bişey olmadı.

Ben kis aylarinda mandalin kabuklarini kalorifer peteklerinin uzerine koyup kurutuyorum ve blendirdan gecirip mamalarina ilave ediyorum..Mamaya muhtesem bir aroma ve koku katiyor ve kuslar daha istahli yiyor mamalarini..

mandalinadan da kabugundan da zarar gelmez tabii aşırıya kacmadikca..

Benimkide yiyor baktım seviyor mahrum etmiyorum yerken izin veriyorum oda dadanıyor yandan.

Teşekkür ederim arkadaşlar :)

mandalina lifi suyu o gibi meyve ve sebzeler yararlı ben de ara sıra kuşa veriyorum yani zararı yok tam tersine yararlı

maşallah yeni resim mi bunlar burun mavileşmeye başlamış büyüyor artık kaç ay oldu şimdi kuşların bilğileri de tlfda gitti

Son düzenleme:
Oyun Parkı mı gördüm orda :) resmini de görebilir miyiz acaba ? :)

Evet berrin hanım yeni resimler.Güneş yansıdığından pek net çıkmadı.Birde zibidi yerinde durmuyo zor çektim.Sizden alalı 2 ay olmuştur en fazla :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 14:05 --

Hemen çekip atıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:10 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:12 -->-> Daha önceki mesaj 14:10 --

Salıncağa gıcık kapıyor ben takıyorum o aşağı atıyor :D

Siz mi yaptınız yoksa internetteki oyun parklarından mı bu? Trixie marka vardı sanki boyle birsey. Sanki onlara benzettim. Siz yaptıysanız gerçekten tebrikler :)
oynuyor mu çok ?

Son düzenleme:
Siz mi yaptınız yoksa internetteki oyun parklarından mı bu? Trixie marka vardı sanki boyle birsey. Sanki onlara benzettim. Siz yaptıysanız gerçekten tebrikler :)
oynuyor mu çok ?

Yok cansu hanım.Bu tamamen doğal ağaçtan yapılan oyun parkı.Trixie marka evet doğru hatırladınız.Kafeste de bu markanın salıncakları ve merdivenleri var

Yok cansu hanım.Bu tamamen doğal ağaçtan yapılan oyun parkı.Trixie marka evet doğru hatırladınız.Kafeste de bu markanın salıncakları ve merdivenleri var

Peki eğleniyor mu kuş bana çok sade gelmişti sanki dikkatini çekemiycek gibi. Etkili oluyor mu?
Salıncağı nasıl peki?

Geri