Karadeniz Pet

Manevi Babalık?

• Konbuyu başlatan Bilge DALKILIÇ
  • Başlangıç tarihi
B

Bilge DALKILIÇ

Guest
Arkadaşlar benim 11 aylık erkek muhabbet kuşum var.Uzun bir süredir kafesindeki ziliyle çiftleşmeye çalışıyordu.Ben de petshopa söyledim.Aslında o eş istemiyordur.baba olmak istiyordur.Sen eş alma yavru al çünkü kuşun büyük olduğu için eşiyle anlaşamayabilir dedi.Ben zaten eş almak da istemiyorum.Acaba yavru alsam ona babalık yapsa olur mu?Öyle bir şey varmı?Yardımcı olursanız sevinirim.. :)

Kuşçu amca iyi senaryo yazmış senarist olacak adamlar sürünüyor ya.
p52yr.gif

Son düzenleme:
Ömrü hayatımda ilk defa duydum böyle bir saçmalık. Yavru satmak için böyle bir yalan uydurmuş. Siz onun yaşına uygun bir dişi alın. Dişiyi aldıktan sonra da çiftleşmeye çalıştığı o zili kafesden çıkarın. :)

Bana aslında biraz garip gelmişti hani yaruya daha çok zarar verir gibi gelmişti ama yinede sormak istedim.Teşekkürler :) Bu arada çok yavruları olur mu benim fazla yavruya bakacak yerim yok da?

.kardeşim bir daha da o petshopa gitme dayı resmen kazıkçı çıkmış. Mesele şu; petshoplara yavrular geldiği zaman bunların çoğu aslında ölüyor sen görmüyorsun sabahları topluyorlar. Çünkü küçük petshoplarda temizlik sorunu var cidden ben İzmirdeyim Türkiyenin en büyük 3. petshopundan alışveriş yapıyorum adamlar on numara bakıyorlar kuşlara. 11 aylık olan kuşu çiftleştirmen gerek çünkü o bir hayvan sana diliyle söyleyemez bunu ancak çiftleştirmen gerek. Bunu da nasıl yapacan sna söyleyeyim. güzel bi petshopa git adama söyleki abi dişi kuş alacam ancak benim kuşu sizin kafeslerden birine atacam hangi dişiyle flört ederse onu alacam de kabul ederler. o şekilde yap kendi eş seçsin işte o zaman içi dolu yumurtalar elde edersin :)

Erkekin yaşına yakın bir dişi al yavruları bile olabilir yani. Hatta kuşunu götür dişilerin arasına koy kendi seçsin eşi sen seçme anlaşmaya bilirler.

Teşekkürler ama sorun da o çok fazla yavruları olur mu eğer olursa bakacak yerim yok?

Arkadaşlar benim 11 aylık erkek muhabbet kuşum var.Uzun bir süredir kafesindeki ziliyle çiftleşmeye çalışıyordu.Ben de petshopa söyledim.Aslında o eş istemiyordur.baba olmak istiyordur.Sen eş alma yavru al çünkü kuşun büyük olduğu için eşiyle anlaşamayabilir dedi.Ben zaten eş almak da istemiyorum.Acaba yavru alsam ona babalık yapsa olur mu?Öyle bir şey varmı?Yardımcı olursanız sevinirim.. :)

akşam akşam iyi güldüm :D adam çok iyi senaryo yazmış size

Nasıl Bir Şey Uydurmuş O Herif? Kuşun Kızıştıysa Yanıda Yavru Alırsan Öldürme Riski Yüksek.Kuşuna Uygun Bir Eş Al Kızışmış Bir Kuş Alki Daha Rahat Eş Tutma Olasılığı Olsun.

Vay arkadaş yav ne petshoplar var.. Sakın uymayın ona.

Yalanın afillisinin zillisi diyelim biz buna :D