Karadeniz Pet

Mantar hastaligi

Mikostatin insan ilacıdır, eczanelerde satılır. Şu sıralar fiyatı 5-6 Tl gibi birşey. Kanarya yemi aspur diye de geçer. Muhabbet kuşlarının yem karışımında da kullanılır. Şekli keten tohumuna benzer fakat rengi keten tohumundan farklıdır. TÜm kuşçular bilirler. Google görsellerden bakıp giderseniz, size verilen yemin aspur olduüundan emin olabilirsiniz.

Mikostatin ağızdan 3-4 damla vermeyi deneyein. Tabii ki önce bir çay kaşığıya uzatın, içerse içsin.. İçmiyorsa siz ağzında damlatın, kuşu sırt üstü yatar pozisyonda tutmayın ama damlatırken. Vazelini de gagaya ve ayaklara sürün. 3 günde iyileşir, bir şeyi kalmaz.

Gagasina baktim simdi hafif alttan mavi olmaya baslamis disi demi bu
Arkadas idda etti erkek diye istersen degistir dedi baktim oo kusa iyi bakmiycak cunku hasta degil dedi bende bosver kalsin dedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:51 -->-> Daha önceki mesaj 08:37 --

Simdi baska veteriner ariyorum tanidiklarim adres verdi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:08 -->-> Daha önceki mesaj 08:51 --

3 tane veteriner gordu mantar felan yok dedi sadece oshal baslangici var dedi oda gecmeye baslamis dedi bi iki ilac verdiler suyuna koy mami soylediler cinsiyeti de erkek dediler

Dişi olması lazım bana da öyle geldi. Umarım kuşlardan anlayan bir veterinerdir, gitmeden önce arayıp sorun isterseniz, boş yere yorulmasın kuş. Geçmiş olsun, derhal başlarsanız tedaviye iyi olacak inşallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:10 -->-> Daha önceki mesaj 12:09 --

Mantar var ama bu kuşta. Sİz vazelin sürün, zarar vermez.

Aspur da ishaline iyi gelir, iyileşmesine yardımcı olur. Onu da verirseniz faydasını görürsünüz.

68ef8a98803122e9c56937e718d06975.jpg
f98639702de394582731ceb7ba070c9a.jpg

0ed93b90e8b94baa2726bdb7774c819a.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:01 -->-> Daha önceki mesaj 09:17 --

Kusumun son hali
d3244344bb1f239006f986fb6abfb160.jpg
847cba81e937f3cb96e3058fb67dab92.jpg
0bc50c0813c29712c17b300907d5e02f.jpg

Son düzenleme:
Fotoğraftaki ürünlerin ilki koku giderici sanırım. 2. ne bilmiyorum? Ama ilk ürünün şu an mevcut olan sıkıntılarla ilgisi yok. Kuş iyi görünüyor. Gagasına vazelin sürdünüz mü? Bİr de ishali ne durumda, aspur verdiniz mi?

Evt vazalin surdum
Ishal icin de o kucuk seyi verdi 3 gun boyunca kullan mami soyledi adini bilmiyorum

Hiç görmedim öyle birşey. Bu arada ben dişi olma ihtimali yüksek dedim ama cere rengi çok tuhaf anlayamadım, biraz daha büyüyünce belli olur. Rİca etsem 2. ürünün net fotoğrafını koyabilir misiniz? Çok merak ettim içeriğini ve adını. İnşallah iyi olur. Gagası kötü görünmüyor, ne olur ne olmaz ayaklarına da sürebilirsiniz. İnşallah iyileşecek, zaten büyük sıkıntıları yok, güzel bir dostluğunuz olur umarım.

Ayaklarina da surdum inanmazsiniz ama bugun onun icin isimi aksattim onla cok ilgileniyorum onla ilginenince hareketli arda bi otuyor bu gun ilk olacak 4 defa adini soyledi capkin dedi once duydum inanmadim sonra abimin oglu geldi onun yanindada soyledi sasirdim 2 saat felan oynadik kusla simdi ise cok sessiz sanki hasta gibi kafesi girince sessiz oluyor ama disarda normal anlayamadim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:01 -->-> Daha önceki mesaj 17:56 --

7c3eb8979f6bfcfa380443b06ab1f418.jpg
d4297723a939256f39f70f109a181f7f.jpg

Kanarya yemi aldim yaa bundan cok yerse sorun olurmu sanki bunu daha cok sevdi gibi

Küçük olduğu için yorulmuş olabilir dışarıda. Kuşlar sık uyurlar, bütün gün oynadıysa dinlenme zamanı gelmiş olabilir. İshal durumu nedir? Şiddetlenmediyse durgunluğu yorgunluğundandır. Bir de dışarıda bir yerlere çarpmadıysa sorun yoktur. Ne iyi olmuş değiştirmediğiniz, huyu da güzelmiş demek ki kuşun. Vaktiniz olduğunda ishal ilacının fotoğrafını koyabilirseniz çok sevinirim, daha önce görmediğim bir ilaç.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:04 -->-> Daha önceki mesaj 21:01 --

Kanarya yemini yiyor olmasına sevindim, kuşlar genelde yiyorlarmış ama benim ki maalesef yemiyor. Bu sğreçte toparlamasına yardımcı olacak, yemesi iyi birşey, fazla enerji kaybetmez. İyileştikten sonra yemliğinin yarısına kendi yemini diğer yarısına da aspur koyup karıştırın. Sonra giderek aspur oranını azaltır normal yeme dönersiniz. KEndi yem karışımında aspur yoksa her yemlik temizliğinde aspur karıştırabilirsiniz.

Yeniden cekeyim kusun son resimlerini attim care rengide daha net
038982dfee21b8bd56195a86e92df9ea.jpg

Teşekkür ederim fotoğraf için, ben kuşun dişi olduğunu düşünüyorum.

:) Tedavi bitiminde durumundan bizi de haberdar ederseniz memnun olurum. Geçmiş olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:21 -->-> Daha önceki mesaj 21:19 --

BU arada popoda birikmiş dışkı varsa nemli bir mendille temizleyin. Tıkanma yapıp sıkıntı çıkarmasın. Bundan sonra iyi olur inşalla zaten ishali stres sebepliyse zaten aspur çözecektir. Hatta ben olsam hemen ilaç kullanmazdım ama madem arkadaşınız önermiş bir bildiği vardır. Tekrar geçmiş olsun.

Yemlikteki son resimleri gordunuzmu flashli cektigim ordan belli oluyor ya gagasi mavi olursa erkek degilmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:23 -->-> Daha önceki mesaj 18:21 --

Arkadasim kucuk dedi oner medi veteriner verdi

Veter,ner tavsiyesiyse benim birşey demem doğru olmaz. Büyük erkeklerde mavi oluyor genelde, yavru erkeklerde mor ve pembemsi oluyor. Yavru dişilerde de beyaz ve mavi oluyor.

Veter,ner tavsiyesiyse benim birşey demem doğru olmaz. Büyük erkeklerde mavi oluyor genelde, yavru erkeklerde mor ve pembemsi oluyor. Yavru dişilerde de beyaz ve mavi oluyor.
Anladim ne bileyim yaa erkek dediler kime gosterdiysem insallah erkektir zaten konusmasi icin merak ediyorum bugunde cat pat adini soylemesi beni hayretler icinde birakti daha cuma gunu aldim kusumu

Konuşmaya başlaması için çok erken, gerçekten şaşırtıcı. Baktı prtshopa geri dönecek, en iyisi konuşayım dedi herhalde :) şaka bir yana, dişi kuşlar da konuşur, sadece erkek kuşlar dişilere oranla daha kolay konuşuyor o kadar. Dişi de gerçekten zor konuşur ama gördüğünüz gibi konuşuyor. İnşallah devamı da gelir. Bu arada ben dişi dedim diye dişi olmak zorunda değil. Yanılıyor olabilirim. Siz cinsiyet için başka bir başlık daha açın isterseniz,illa ki cevap verilecektir. Ben de ustaların yorumunu merak ettim açıkçası.

Konuşmaya başlaması için çok erken, gerçekten şaşırtıcı. Baktı prtshopa geri dönecek, en iyisi konuşayım dedi herhalde :) şaka bir yana, dişi kuşlar da konuşur, sadece erkek kuşlar dişilere oranla daha kolay konuşuyor o kadar. Dişi de gerçekten zor konuşur ama gördüğünüz gibi konuşuyor. İnşallah devamı da gelir. Bu arada ben dişi dedim diye dişi olmak zorunda değil. Yanılıyor olabilirim. Siz cinsiyet için başka bir başlık daha açın isterseniz,illa ki cevap verilecektir. Ben de ustaların yorumunu merak ettim açıkçası.
Yeni kus aldim bakarmisiniz

Geri