Karadeniz Pet

Mantar mı?

wanchope

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşun ceresindeki beyaz kısım mantar hastalığına bir işaret mi?
d65a720cd501e472fd2fe6264d8c2e6f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mantar olduğunu düşünmüyorum büyük ihtimal kızgınlığı geçecek ve kabuk soyulacak

mantar gibi gözükmüyor kızgınlıgı gecip kabugu soyulacak gibi

Bizim dişinin ceresi de böyleydi, şimdi soyuldu kabuk, küçük kücük düştü kahvesi... Şimdi beyaz bir cere kaldı ...

Mantar değil. Kızgınlık kabuğunu atacak

Muhabbet kuşlarının dişilerinin ceresi kahverengiye döndüğünde kızgınlık anlamına gelir.Rengi açılmışsa kızgınlık döneminden çıkmaya başlamıştır.Ama rengi açıldı diye bu dönemde yavrulamaz diye birşey yok.Bide bazı yaşlı dişilerde cere koyuluğu hiç değişmeyebiliyor.Tamamen kızgınlığa bağlayamayız.

Çok teşekkür ederim cevabınız için... [emoji1374]

Muhabbet kuşlarının dişilerinin ceresi kahverengiye döndüğünde kızgınlık anlamına gelir.Rengi açılmışsa kızgınlık döneminden çıkmaya başlamıştır.Ama rengi açıldı diye bu dönemde yavrulamaz diye birşey yok.Bide bazı yaşlı dişilerde cere koyuluğu hiç değişmeyebiliyor.Tamamen kızgınlığa bağlayamayız.
evet kimi dişi kuşlarda normal çere hafif parçalı mavi olabiliyor kızıştığı zaman da onların ki tamam en beyaz a döner. Ama hiç gaga rengi değişmeyen dişiler dahi olabiliyor. genel olarak hal haraket lerinden anlamak daha doğrudur kızgınlık dönemini.

Wanchope bende daha önce dişi kuşumun gagası için sormuştum , sayfanın öncesine bakmayıp cevap yazdım hep, sizin soru sayfanızı işgal etmişim , çok çok özür dilerim ... :)

evet kimi dişi kuşlarda normal çere hafif parçalı mavi olabiliyor kızıştığı zaman da onların ki tamam en beyaz a döner. Ama hiç gaga rengi değişmeyen dişiler dahi olabiliyor. genel olarak hal haraket lerinden anlamak daha doğrudur kızgınlık dönemini.

Çok teşekkürler bilgi için ...

Geri