Karadeniz Pet

Mantar Var mı?

Yusuf YALÇINKAYA

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaslar.. Muhabbet kusuma gereken önemi veren ve temizliğine her daim önem veren biri olarak Serkan ERKAN abim de bilir beni nasıl oldu bilmiyorum kusum bu hale geldi... Nazar dan şüpheleniyorum çünkü durmadan kusa birşey söylüyolar.. Bu mantar olayı da ilk defa basıma geliyor.. İlk olarak önce ki video sunu atmak istiyorum ;

http://www.youtube.com/watch?v=TEyde7fgmic#]VIDEO00000

Bu videodaki halinden suanda hiçbir eser yok.. Sadece yan tüylerinde olusmus ve vazelin ve ayni sefa kremi sürerek şükür şifa bulmustuk.. Fakat iyileştikten sonra hergün takip ediyorum şimdide gaga bu durumda.. Acaba mantar mı yoksa herhangi bir sorun yok mu bir bakar mısınız lütfen? İçim rahat etmiyor bir türlü hasta olacak diye korkuyorum.. Normalde de dikkat ediyorum fakat tüyü öyle olunca artık kustaki her degişiklik gözüme gözüme batıyor...Resimleri çektikten sonra mantar olabilir düşüncesiyle tutmusken yine de aynı sefa kremını sürdüm..

Resimler;

Yukle.TC | Resim | Resim Galerisi | Resimler | Resim Ykle

Malesef mantar var Yusuf hocam.. Geçmiş olsun.. En kısa sürede tedaviye başlamınızı öneririm..

Valla kafayı yicem hocam ya nasıl oluyor noluyor anlamıyorum o kadar yer geziyorum kafeslerde kac tane kus var her taraf pislik suluklar yosun tutmus kuslar pasa gibi.. Bizim ki de saray gibi kafeste yedigi önünde yemediği arkasında tertemiz banyosunu yapar mantar oluyor.. Yemin ederim kafam atıcak bırakıcam ben üstüne düştükçe bişey çıkıyor.. Napayım avipom mu alayım aynı sefa mı süreyim vazelin mi süreyim trosyd diye bir ilaç var mantar ilacı onu mu süreyim..? Tüyü geçirdik bu seferde gaga ya atladı.. Gagayı geçiririz bu seferde ayaklara atlar.. Halbuki ilk videodaki gibi oldugunda sürmedik ne gaga bıraktık ne ayak..

Yusuf hocam petshop'dan aldığın herhangi bir mantar ilacı veya eczaneden aldığın terramycin krem veya evde varsa vazelin sür gagasına-ayaklarına-vb. yerlere..

Hocam surmedik yerini birakmadim her tarafina surdum hangisi daha cabuk gecirir ona gore alayim..? Durmadan bu mantarla mi savasacagim ben hic gecmicek mi ordan oraya mi atlayacak durmadan?

Son düzenleme:
TROSYD sür Yusuf hocam sabah akşam günde 2 kez.

İnsan ilaci de mi hocam bu ? Eczaneden alabiliriz heralde..

İnsan ilaci de mi hocam bu ? Eczaneden alabiliriz heralde..

Evet Yusuf hocam doğrudur.. Eczanelerde bulabilirsiniz..

Buyrun ilaç bu;
Trosyd%20cream%201%20_1496.GIF

Çok geçmiş olsun. Bazı kuşlarda böyle işte bünyeleri zayıf olur. Vitamin destekleyin gaga taşı, kalamar kemiğini felan eksik etmeyin. Ayrıca plastik tünek kullanıyorsanız onlar çabuk mikrop kapar tahta tünek kullanın. Kafesi kaynar su ile iyice yıkamaya dikkat edin.

Geri