Karadeniz Pet

Mantar ve kaşıntı

joeawega

Yeni Üye
Arkadaslar erkek kuşum 1 2 haftadır sürekli kasiniyor ilk başta tüy dökümü sandım fakat geçmedi özellikle kafasını çok fazla kasiyor kafesin tellerinin arasına falan sokuyor ayaklarinda da mantar oluşumu başlamış sanırım ayaklarını kasirken deli gibi bagiriyor kendi kendine ve 1 haftadir da sürekli tüyleri kabarık duruyor mantar bulasmasin diye dişı kuşu farkli bir kafese aldım. Nasıl bir tedavi uygulamaliyim yardimci olursaniz sevinirim

Son düzenleme:
Arkadaslar erkek kuşum 1 2 haftadır sürekli kasiniyor ilk başta tüy dökümü sandım fakat geçmedi özellikle kafasını çok fazla kasiyor kafesin tellerinin arasına falan sokuyor ayaklarinda da mantar oluşumu başlamış sanırım ayaklarını kasirken deli gibi bagiriyor kendi kendine ve 1 haftadir da sürekli tüyleri kabarık duruyor mantar bulasmasin diye dişı kuşu farkli bir kafese aldım. Nasıl bir tedavi uygulamaliyim yardimci olursaniz sevinirim
Vaselin kullanabilirsin. Kulak çubuğuyla mantar olan bölgelere günlük tedavi uygula. Yaklaşık 1 haftaya bir şeyi kalmaz.

Mantar için Trosdy Krem de kullanılabilir.(Her gün pamuklu çubuk ile gözüne kaçırmadan etrafına sürülür. Sonraki gün nemli pamukla temizlenip yeniden sürülür.)

Günde bir kere surmem yeterli mi peki yada kaç kere süreceğim?

Hocam gözlerinde bi sıkıntı yok vücudunda kaşıntı ve ayaklarinda mantar var kremi gözüne neden surucem anlamadım :)

Geri