petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mantar ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yigitcandemirag tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. yigitcandemirag

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlar şimdi erkek kuşumda mantar olmuş veterinere götürdüm öyle büyük değil yeni başlamış ve şu dünden beri vazalin sürüyorum adamda devam et sürmeye dedi ve şu benim dişimle ikisi şuan kızgın durumda çifleşmesini engeller mi ne kadar sürede geçer ve ?

2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam ayırın kuşları diğerinede bulaşmasın geçene kadar ayrı dursunlar

3. Akın Yılmaz

Ben mantar için terramycin kullanıyorum. Ustalara sormak istiyorum. Sizce hangisi daha etkilidir?

4. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Tedavi İçin Kullanılan İlaçlar ve Malzemeler
    1-) Gentagut göz damlası (eczanelerden bulabilirsiniz)
    2-)Terramycin göz kremi (eczanelerden bulabilirsiniz)
    3-)Pamuklu kulak temizleyici (her yerde mevcut )
    Tedavisi:
    Öncelikle hasta olan kuşunuzu ayrı ufak ve temiz bir kafese almanız gerekmektedir..
    Kuşunuzun hasta olan gözüne veya gözünün etrafını çapaklıysa ılık bir suyla kulak çubuğuyla temizleyiniz eğer çapak yoksa bişey yapmanıza gerek yok eğer gözü kapalı bir durumda ise ılık suyla gözün derisini yumuşatarak elinizle hafifçe açınız içinden iltihap akacaktır iltahabı ılık suyla göze pansuman gibi yaparak temizleyin ..
    Hastalıklı göze veya gözlere sabah,akşam Gentagut göz damlası günde 2 şer damla diğer gözünde bişey görülmüyorsa bile ona da 1 damla damlatınız.. Akşamları da Terramycin göz kremi sürmelisiniz sadece hastalıklı göze 2 gözde de varsa 2 gözede sürünüz.. 5 gün bu şekilde devam ediniz . Kuşunuzda bu 5 gün içerisinde düzelme görecekseniz düzelme gördüğünüz taktirde 2 şer damladan 1 er damlaya düşürün kremi de kesersiniz 5 günden sonra sadece hastalıklı göze veya gözlere 1 damla sabah akşam aynı şekilde devam ederek 3 ila 4 gün daha devam ederek tedaviyi tamamlaya bilirsiniz ..

buyrun (alıntıdır)

5. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    mantar iicin trosyd den başka bır sey kullanmam

6. Akın Yılmaz

Bilgi için tesekkur ederim.

7. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri: