Karadeniz Pet

Mantar ...

MelancholyMan

Yeni Üye
arkadaşlar bugun bir tane muhabbet kuşu aldım dışı baktım eve gelince mantar var gagasının kenarında birde gözünde var mantar kremi olarak travocort sürdüm kuş elime alınca elimi deilik deşik etti bu krem gecırır mı ... kuşa zararı olur mu ??

TRAVOCORT nedir ve ne için kullanılır?
TRAVOCORT, ağır iltihabi veya ekzemalarla birlikte seyreden (örneğin ellerde, parmak araları, kasık ve genital bölgelerde) derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç veya ara tedavisi için kullanılır.
TRAVOCORT' un ambalaj büyüklüğü 15g 'dır ve 1g TRAVOCORT 10 mg (% 1) izokonazol nitrat ve 1 mg (% 0,1) diflukortolon valerat etkin maddelerini içerir.
İzokonazol nitrat; derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Birçok mikroba karşı etkilidir; dermofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara (pitriyasis versicolor'a neden olan organizmalar da dahil), küflere ayrıca kırmızı, kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı bir deri hastalığı olan Erythrasma'ya sebep olan organizmalara karşı da etkilidir.
Diflukortolan valerat; derinin iltihabi ve alerjik durumlarında iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı gibi şikayetleri giderir.

Son düzenleme:
Kardeşim bilmediğin birşeyi neden sürdün?.Bu krem insanlardaki mantarlar için üretilen bir krem.
Yani fayfaları olduğu gibi insanlarda uzun kullanımlar sonucu yan etkilerede sebebiyet verebiliyor.
En azından bizim kadar dirençli değil bu canlılar.Yani benim başıma şimdiye kadar mantar problemi gelmedi.

Geri