petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Mantar ...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve MelancholyMan tarafından 16 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. MelancholyMan

MelancholyMan New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar bugun bir tane muhabbet kuşu aldım dışı baktım eve gelince mantar var gagasının kenarında birde gözünde var mantar kremi olarak travocort sürdüm kuş elime alınca elimi deilik deşik etti bu krem gecırır mı ... kuşa zararı olur mu ??

TRAVOCORT nedir ve ne için kullanılır?
    TRAVOCORT, ağır iltihabi veya ekzemalarla birlikte seyreden (örneğin ellerde, parmak araları, kasık ve genital bölgelerde) derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç veya ara tedavisi için kullanılır.
    TRAVOCORT' un ambalaj büyüklüğü 15g 'dır ve 1g TRAVOCORT 10 mg (% 1) izokonazol nitrat ve 1 mg (% 0,1) diflukortolon valerat etkin maddelerini içerir.
    İzokonazol nitrat; derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Birçok mikroba karşı etkilidir; dermofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara (pitriyasis versicolor'a neden olan organizmalar da dahil), küflere ayrıca kırmızı, kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı bir deri hastalığı olan Erythrasma'ya sebep olan organizmalara karşı da etkilidir.
    Diflukortolan valerat; derinin iltihabi ve alerjik durumlarında iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı gibi şikayetleri giderir.

#1 MelancholyMan, 16 Mart 2016
    Son düzenleme: 16 Mart 2016
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben o ilacı bilmiyorum. Vazelin veya trosyd kullanırsan 10 güne geçirir. Eldiven giyebilirsin kuşu utarken.

3. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Kardeşim bilmediğin birşeyi neden sürdün?.Bu krem insanlardaki mantarlar için üretilen bir krem.
    Yani fayfaları olduğu gibi insanlarda uzun kullanımlar sonucu yan etkilerede sebebiyet verebiliyor.
    En azından bizim kadar dirençli değil bu canlılar.Yani benim başıma şimdiye kadar mantar problemi gelmedi.

4. MelancholyMan

MelancholyMan New Member

Beğenileri:
    0
    Bir sefer sürdüm trosy kullanim o zmn simdi bir problem yapar mi kullandim diye oo ilac

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  6. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    140
    Vazelin en güzeli, sabah akşam uygula, Ayaklarına da bakıver varsa ayaklarına bacaklarınada sürersin vazelini.

Sayfayı Paylaş