Karadeniz Pet

Marul banyosu

• Konbuyu başlatan Meltem YILMAZ
  • Başlangıç tarihi
MaşAllah :) Çoğu kişinin hasret çektiği tablo aslında :)

evet oynamayı çok seven bir kuş en çok sevdiği şeyse ne bulursa ya sephadan aşağıya atmak yada gagasıyla tutup onu başka yere taşımak..tek sorunum 2 aydır uğraşmama rağmen konuşturamadım..şu an 3 aylık acaba daha erkenmi diye düşünüyorum..sadece öpme taklidi yapıyor..muxkss diye:))

yavaş yavaş başlar zaten biraz daha ilgi gösterin 3 ay biraz geçkin bir yaştır ama belki dili çözülür :) eğer başka sesler çıkarabiliyorsa söyler zannımca :)

Gökçe eğer çok sık marul vb. yerse olabiliyor fakat bunlar hastalık mikrop ya da virus gibi sebeplerden oluşan ishal olmadığı için daha sonra düzelmesi kolay oluyor. Yinede dikkat etmek lazım bence. Bazı illerde de musluk suyu vermemek lazım, clor ve dier maddeler bu kuşlara zarar veriyo olabilir.

Bolu'da musluk suyu arıtılmış ama su bazen çok sıcak bazen soğuk olabiliyor su akmasa sadece koysak ilgisini çeker mi ?

Banyo yapmaya bayılıyor...su görünce dayanamıyor..şu anda damacanada su gördü damacanaya çarptı..bende su koydum banyo yaptı kafeste hiç kıpırdamadan duruyor kurumakla meşgul kendisi:)
2 gün evvel ben evde yokken kafesten bir şekilde çıkmış banyoya gitmiş..aynanın önünde oynamış muhtemelen oradada su aradı:) kafeste göremeyince seslendim banyodan cevap verdi öyle buldum kendsini:)

Geri