Karadeniz Pet

MAŞALLAH diyelim

Mehmet Nuri Alkayış

Emektar Üye
arkadaşlar ustalar damızlık bir çiftim 6 yumurta yaptı yumurtaları hiç kontrol etmedim ve günü gelince 6 yumurtanın 5 tanesi dolu 1 i boş çıktı fotolar aşağıda benim sorum şu yuvalık çok kirli nasıl temizlerim yavrulara dokuna biliyorum çift bana alışık ne yapmalıyım

Elinizde ayni yuvaliktan bir tane daha varsa takabilirsiniz. Yuva cok pis. Kisa surede temizlenecegini sanmiyorum. Keske folluk kullansaydiniz.

Ustam öncelıkler tuyu kjadar uzun olsun omru yuvalık ıcıne talaş koymanı kulucka sonra tamamen boşaltıp tabanını zımpara ıle kasımanı sonra kırec varsa elınde kırecleyıp ıyıce havalandırmanı sonrada temız talaş koyup yuvalıgı yerıne takmanı onerırım

Ustam öncelıkler tuyu kjadar uzun olsun omru yuvalık ıcıne talaş koymanı kulucka sonra tamamen boşaltıp tabanını zımpara ıle kasımanı sonra kırec varsa elınde kırecleyıp ıyıce havalandırmanı sonrada temız talaş koyup yuvalıgı yerıne takmanı onerırım

çok teşekkür ederim kireç yavrulara zarar verir mi bunun yerine yeni bir yuvalık taksam olur mu acaba aynısından

Kıreclemek bakterı ve bocek olusmasını onler havalandırdıgınız zaman fırca ıle ıyıce supurursunuz talaşı koydugunuzdada kırecın hayvanlara bı zararı olmaz merek etme maddi durumun varsa al ama elındekını degerlendırmesınıde bıl benden sana tavsıye ;)

Maşallah darısı bize inşallah

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kıreclemek bakterı ve bocek olusmasını onler havalandırdıgınız zaman fırca ıle ıyıce supurursunuz talaşı koydugunuzdada kırecın hayvanlara bı zararı olmaz merek etme maddi durumun varsa al ama elındekını degerlendırmesınıde bıl benden sana tavsıye ;)

anladım çok teşekkürler Allah yavru almak isteyen herkese nasip etsin bu da demekki iş başa düştü iyi bir temizlik beni bekliyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:38 -->-> Daha önceki mesaj 10:37 --

Maşallah darısı bize inşallah

Allah herkese versin çok çirkinler ama :D yinede isteyen herkese nasip etsin güzel bir duygu

anladım çok teşekkürler Allah yavru almak isteyen herkese nasip etsin bu da demekki iş başa düştü iyi bir temizlik beni bekliyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:38 -->-> Daha önceki mesaj 10:37 --

Allah herkese versin çok çirkinler ama :D yinede isteyen herkese nasip etsin güzel bir duygu
Amin inşallah :)

Büyüdüklerınde guzel oluyorlar soyle 25-30 gunluk olduklarında al öp öp ye bırak :)

Maşallah. Şimdilik çirkinler ama ilerde çok sevimli kuşlar olacaklarına eminim :)

Geri