Karadeniz Pet

matematik

yusufkral

Onursal Üye
slm sevgili büyüklerim ben bu matematik denilen illeti bir türlü başaramıyorum diger dersleri yapıyorum ama matematige bir türlü yapamaıyorum lise 3 e gectim tşk aldım ama matematiki bir türlü başaramıyorum bana biraz bunu düzeltecek bilğiler verirmisiniz ygs den birşeyler yapa bileyim en baştan nasıl calışa bilirim 3 ay boyunca matematik calışacagım ama nereden başlayacagımı bilmiyorum
[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION]

Internette körfez videodan konu çalışıp ordaki testlerden çözebilirsin. Çözemediklerinin çözümü var diye biliyorum. Benim zamanımda vardi yani. sonra da bol bol test. :) internette biraz arastirirsan başlangıç Kitapları vs vardır. Cok pahali olacağını da zannetmiyorum. Yaz tatilinde bir kursa vs gitmiyceksen bu dediklerimi disiplinli bir sekilde uygula derim ben. Eger gidiyorsan da hocalarina danışabilirsin :)

Bence ne kitap al ne de konu çalış , sözel veya eşit ağırlıkçı isen sevdiğin illa bir matematik konusu vardır , o konuda bol bol test çöz . 4 işlem konusunda artık kağıt kullanmadan soru çöz , veya zihin egzersizleri yap hiç kalem oynatmadan soru çöz . Daha sonra da tamam ben artık matematiği yapabiliyorum dediğin anda kitaplardan sana güzel gelen hangisi ise onu al ve altını çize çize özet çıkararak not al. Sana tavsiyem budur. :)

Piyasada kolay matematik kitap serileri var ( güvender,zirve......) bir adet al birde bütçenize göre özel ders alabiliyorsan al. matematik bölümünde okuyan bir üniversite öğrencisi olabilir)

hepinize teşekkürler

Merhabalar dostum benimde su anda seninle yasit kardesim var antrenmanlarla matematik serisinden baslattim kardesimi tamamiyle temel duzey 2+1 den basliyor konular. Su an bildigim 3 kitabi var bence en bastan olsun diyosan kendine hedef koy mesela ilk iki kitabi 2 ayda bitirecem de ve hedefine ulasmaya bak. Matematik sikintisi yasarken populer markalarla baslamak seni yorabilir dahasi calisma istegini kirabilir cozemedigin vakit

şenol hocanın videolarını izle dostum ardından birey a gibi basit soru bankaları çöz
veya antremanlarla matematik 2 (ygs konuları içeriyor)
antremanlarla matematik 3-4 (lys konuları içerikli) şenol hocayı izle kısa kısa notlar al ardından antremanları sonra da birey a veya fem ilk gibi kitaplardan soru çöz

Adas hakkını Helal Et ben bu konuyu gözden kaçırmışim arkadaşlar çok güzel açıklamış sağolsunlar Dört işlem çalış ilk konuları rahat yaparsın emin ol bi zevk aldın mi daha birakmazsin konu anlatımlı bir kitap al konuyu iyice sindirerek çalış sonra farklı bir kaç kitaptan soru çöz

@ Yusuf Kürşat AKKUŞ ... Ne hakkı abi cim saolasin... Herkese tşk bugün başladım inşallah çözecem

Konuyu okurken dikkatimi çeken şey ilk üç cümlende bir türlü başaramadığını üç defa tekrar etmişsin. Öncelikle başaramayacağına dair kendini şartlandırmaktan vazgeçmeni tavsiye ediyorum. Eminim ki başaranların senden fazlası yok. Bir konuyu çalışırken sınavları filan bir tarafa bırakıp oyunun kurallarını çözmeye ve en kısa yoldan çıkışı yakalamaya gayret edersen bir bakmışın sonuca ulaşmışsın bile. Matematik kadar zevki bir oyun oynamadım hayatımda.

Başarılar diliyorum.

Son düzenleme:
Geri