Karadeniz Pet

matkap vb aletlerden anlayan içeri

kral707

Yeni Üye
arkadaşlar bime
Akülü Vidalama: 14,4 V Ni-Cd pil - Devir hızı: 0-550 rpm - Anahtarsız mandren
Darbeli Matkap: 500 W - Devir hızı: 0-3000 rpm
Taşlama: 650 W - Devir hızı: 0-11000 rpm - Disk çapı ~115mm şu ozellikli ürünler gelmiş
sizce iyimi devir hızı vs. özellikleri iymi 125tl fiyatıda nasıl sizce

Şöyle söyleyeyim evinizde ufak tefek işler için idealdir. Ama zorlu işler için fazla dayanmazlar dayanıklı olsalar zaten o fiyatlara bulamazsınız.

Şöyle söyleyeyim evinizde ufak tefek işler için idealdir. Ama zorlu işler için fazla dayanmazlar dayanıklı olsalar zaten o fiyatlara bulamazsınız.
ufak tufak derken nelerden bahsediyorsunuz mesela tv duvar aparatı için duvarı delmezmi ? bunlar birde sırf fiyati içinmi dayanamazlar dediniz yoksa özelliklerimi düşük

Son düzenleme:
urunleri fazla zorlamayin fazla isinmasinlar matkap uclarini kaliteli alirsaniz cok rahatlikla delerler

Matkap uclarina baglidir bende cin mali urunler kullaniyorim cok sik kullanmadigimdan sorun yasamadim ama duvar dahil deliyorum

zaten çok kullanmıcaz evde ufak tefek işlerle sizce vidalama ve taş iyimi birde matkap demir tahta duvar hangisni deler ?

Şarjlı vidalama ise almayın bence az kullanılacağı için zamanla şarj bataryası bitiyor ömrü kısa oluyor.

Ama elektirikli matkap ile zaten vidalama da yapabilirsin. Tahta vs kolayca delersin. Beton için ise çok sert olmadıkça oda işinizi görür fazla yüklenmeyin ama :) yinede çevrenizde bauhaus, koçtaş olsun diğer alışveriş merkezleri olsun bakın derim. Fikir alırsınız.

Demiri falan da delebilirisn ama uc kac mm olur bilemem elinde şişler ile ucu alacagin yere git bir sor

demir delermi ince demirleri ?
birde kafes yapıcam çöp şişler için kaç mm lik uç almam gerek

Demir delersin. Darbe ayarını normale alırsın ve delersin tabiki arkadaşları söylediği gibi uç iyi olacak demirde olsun duvara olsun. çöp şişler içinde 3 mm uç olur sanırım kalınlıklarını bilmiyorum ama 3 yada 5 mm arasıdır.

ufak işler için kullanacaksanız olabilir, elektirikli matkap olsun bence, uç içinde orta kalitede bir uç seti alın işinizi görür bence

Bim'den bunu alırsınız ilk hevesle 1-2 beton delersiniz performans kaybı başlar, takım yamulması kırılması başlar, paranıza yazık bir tane daha ararsınız ileride lazım olunca.

size tavsiyem ben kendi evimde kullanıyorum 1 yıldır çok da memnunum taksitle aldım
Bosch Uneo maxx, en ucuz 400 liraya buldum, imkanınız elveriyorsa taksitli almaya bunu ömürlük öneririm hem şarjlı hem çelik duvar beton ne isterseniz deler geçersiniz vidalarsınız, 0.6 jul darbesi herşeye bedel
127089563_tn70_0.jpg

0,6 Joule vuruş gücündeki güçlü pnömatik Bosch kırıcısı ile beton ve duvarda, delme ve vidalama
1,4 kg"da özellikle ele uygun ve çok az ağırlığı ile konforlu çalışma
Hafıza kaybı yok, şarj kaybı yok: Lityum İyon batarya teknolojisi sayesinde kullanıma her an hazır

Akü gerilimi 18 V
Akü kapasitesi 2,0 Ah
Bir akü şarjında maks. delik sayısı (beton) 50
Bir akü şarjında maks. delik sayısı (yumuşak ahşap) 120
Bir akü şarjında maks. vidalama miktarı 130
Boştaki devir sayısı 0 ? 900 dev/dak
Darbe sayısı 0 ? 5.000 dev/dak
Tek darbe enerjisi (EPTA) 0,6 J
Bosch darbe mekanizması pnömatik
Ağırlığı 1,4 kg
Delme çapı
Betonda maks. delme çapı 10 mm
Çelikte maks. delme çapı 8 mm
Ahşapta maks. delme çapı 10 mm

Son düzenleme:
Şarjlı vidalama ise almayın bence az kullanılacağı için zamanla şarj bataryası bitiyor ömrü kısa oluyor.

Ama elektirikli matkap ile zaten vidalama da yapabilirsin. Tahta vs kolayca delersin. Beton için ise çok sert olmadıkça oda işinizi görür fazla yüklenmeyin ama :) yinede çevrenizde bauhaus, koçtaş olsun diğer alışveriş merkezleri olsun bakın derim. Fikir alırsınız.

Bizim şarjlı matkabımızı 4 yıldır kullanıyoruz , ve hiç bir sorun görmedik , öyle ufak tefek işlerede değil , tabela , kapı , duvar gibi her işte kullanıyoruz , hemde hergün .

15.017.1686.000801t3.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:32 -->-> Daha önceki mesaj 10:22 --

Önerilerim ;

Jet Taşı(114 TL dahada ucuza bulabilirsin aynısını) :
Hirdavat_3886763.jpg

Şarjlı Matkap(109 TL eğer takımlısını bulursan ondan al) :
15.017.1686.000801t3.jpg

Darbeli Matkap(100 TL takımlısını bulursan ondan al) :
Hirdavat_3633898.jpg

Bunların hepsini sadece 323 TL ' ye sahip olabilirsin . Bütün işini görür .

Biz bunları kullanıyoruz , 4 yıldır .

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam bu tarz ürünlerde garip duyulmamış markaların verdiği değerler geelde gerçeği yansıtmazla evet ufak tefek şeylerde iş görür ama bir gün cidden bir şey için lazım olduğunda sinirden öldürür seni makine bölümü mezunuyum işim ilaç sektöründe makineler ile ilgileniyorum hobi olarak beyaz eşya tamiri yaparım kendi el aletlerim vardır ve bunlardan toplamayı çok severim 2. el filan da alırım sıkıntı olmaz

bence bu tarz makineleri gruplara ayırırsak

1. grup makita bosch

2. grup blasck dacker dewalt

3.grup geriye kalanlar

şeklinde gider ben her zaman ilk tercih makita ikincisi bosch dur gerisine bakmam bile bir kere alırsın seni öldürür torunlarına miras kalırlar

Bizim şarjlı matkabımızı 4 yıldır kullanıyoruz , ve hiç bir sorun görmedik , öyle ufak tefek işlerede değil , tabela , kapı , duvar gibi her işte kullanıyoruz , hemde hergün .

15.017.1686.000801t3.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:32 -->-> Daha önceki mesaj 10:22 --

Önerilerim ;

Jet Taşı(114 TL dahada ucuza bulabilirsin aynısını) :
Hirdavat_3886763.jpg

Şarjlı Matkap(109 TL eğer takımlısını bulursan ondan al) :
15.017.1686.000801t3.jpg

Darbeli Matkap(100 TL takımlısını bulursan ondan al) :
Hirdavat_3633898.jpg

Bunların hepsini sadece 323 TL ' ye sahip olabilirsin . Bütün işini görür .

Biz bunları kullanıyoruz , 4 yıldır .

Evet şarjlı bende de var borsh tabi markası arkadas bimden alacam dediği için diğer markaların şarjlı vidalamalarına pek güvenmiyorum ben. :)

Geri