Karadeniz Pet

maviş canımı çok sıkıyor :(

• Konbuyu başlatan Işıl KEGEÇ
  • Başlangıç tarihi
I

Işıl KEGEÇ

Guest
selam arkadaşlar ya bu maviş efendi canımı çok sıkmaya başladı bu eşide kabul etmiyor dişi kuş aynı tüneğe çıktığı an kafasına vuruyo aşşagıya indiriyo aynı tünekte durmuyorlar :( bile maviş biliyosunuz ki evcil ve konusuyo ben yaklasınca veya maviş deyince kafeste hemen konusmaya başlıyo tellere yapışıyo tek beni ve eşimi görmesi yetiyo hreket yapıyo konuşuyo sizce ben ne yapmalıyım ? acaba eşinden ayırıp tek mi bırakayım bu 3. eşi bunuda istemiyo evcil olduğu için olabilir mi ? :(

Evet ya ne yapacagımı bilmiyorum dişiyle aynı tünekte bile durmuyo istemiyo yanına gelince vuruyo aşşagıya indiriyo diyorum eşten ayırayım mı

Bence kendi kusunuz tek kalsin. Hazir cift alin, oyle besleyin.... ben olsam oyle yapardim

götürün mavişi koyun karma kafese bekleyin biraz kendisi seçsin eşini ondan sonra evde dişide yerine alışınca yavru gelir ama mavişi eş alınca artık kafesten çıkarmayın ve kafeste oyuncak varsa çıkartın

başka kafesiniz varsa dişiyi o kafese koyun...kafesleri de yan yana koyun bir de böyle deneyin...zamanla dişi kuşa alışacak ve aynı kafeste olmak isteyecektir...birde mavişiniz size alışık sizi görünce dişiye değilde size ilgi gösteriyor...sizde o zaman maviş le fazla ilgilenmeyin hatta yemini suyunu değiştirip fazla ona gözükmeyin sizi unutup dişiye ilgi duyar belki...

Yok çıkarmıyorum zaten bu eşide öyle yaptık attık kafese bu eşi secti ilk önce çok iyi anlaştılar ama sonra aynı tünekte dahai durmuyo 3 eş oldu değiştiriyorum ama yok istemiyo konuşmak ve onunla ilgilenmemizi istiyo

başka kafesiniz varsa dişiyi o kafese koyun...kafesleri de yan yana koyun bir de böyle deneyin...zamanla dişi kuşa alışacak ve aynı kafeste olmak isteyecektir...birde mavişiniz size alışık sizi görünce dişiye değilde size ilgi gösteriyor...sizde o zaman maviş le fazla ilgilenmeyin hatta yemini suyunu değiştirip fazla ona gözükmeyin sizi unutup dişiye ilgi duyar belki...

salonda olduğu için hep görüyo bizi ilk önce çok iyi anlaştılar ama şimdilerde istemiyo her biri bi tünekte duruyo yuüzüne bile bakmıyo dişinin :(

sizi kıskanıyor buyuk ihtimalle cunku size asırı derecede alısmıslıgı var anladıgım kadarıyla.. aynı durumdan bende cekiniyorum cnku sahibini kıskandıkları bilindik bir durum

Ne yapmalıyım peki eşini yanında alayım mı aynı tüneğe çıkartmıyo bile dişiyi vuruyo hemen :( bu 3. Eşi istemiyo ben veya eşim yanına yaklaşınca tellere yapışıyo gözümün içine bakıyo :(

Benim erkeğin adıda maviş aynı sizdeki durumu bende yaşıyorum biraz daha sabredin ve çok fazla ilgilenmeyin belli bir süre sonra dişiye alışır ama yavru almanız için çok uğraşmanız gerek.
Benim mavişte ben yanına gelince yiyecek verince dişiye vuruyor uzaklaştırıyor aynen odanın kapısını açınca kafesin tellerine yapışıyor.

Sesimi duyması yetiyo ya başlıyo konusmaya diyorum eşimi değiştireyim yoksa tek mi bırakayım zaten 1 ift kuşum var ayriyrtrn

Bence kavga etmiyorlarsa dursun yanında arkadaş olur ama zamanlar sizden soğuyabilir.
benim mavişte eş aldıktan sonra beni ısırmaya falan başladı daha önce hiç yapmazdı yanımda daha tedirgin duruyor.

Bence biraz daha sabredin bekleyin peşin hüküm vermeyin çünkü bu kuşlarda insanlar gibi günü gününü tutmuyor. Çoğu zaman benim erkek kafes içinde maço dişiye yem bile yedirmiyor ama bazen bi bakıyorum erkek light olmuş dişiden dayak yiyor. ;) :D

Geri