petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

mavis hasta, halsiz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve stormy tarafından 4 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. stormy

stormy New Member

Beğenileri:
    0
    Dün sabah yemini değiştirdik kabuksuz yem almıştım 2 hafta önce eminönünden. normalde maviboncuk kullanıyorum. bugün baktım ki kafesin etrafına yemleri atmış kalorifere yemler yapışmış kusmuş heralde bilmiyorum ve sabahtan beri keyifsiz halsiz kabarık bir şekilde devamlı uyuyor. normalde çok hareketli bir kuş devamlı dışarda oynayan keyifli bir kuştur. yardımcı olursanız sevinirim.

resimlerini atıyorum. kaka resmide atıyorum.

2. Buğra

Buğra Guest

kabuklu yem alın . ishali için ilaç kullanmak isterseniz vitaform istemezseniz suyuna kahve atın

3. Emre TURAN

Emre TURAN Guest

Tek sebep kabuksuz yem vermiş olmanız. Taze, kabuklu, karışık yem kullanın. Kısa zamanda toparlar merak etmeyin. Geçmiş olsun.

4. stormy

stormy New Member

Beğenileri:
    0
    ishal mi peki çok kakada yapmıyor?

5. Emre TURAN

Emre TURAN Guest

Evet ishal olmuş. Yemi değiştirdiğiniz takdirde düzene girer ama.

6. stormy

stormy New Member

Beğenileri:
    0
    hemen değiştirdim zaten eski kabuklu yeminden koydum. peki normal bir durum mu çok hareketli olan bir kuş devamlı uyuyor ishal olduğunda böyle mi oluyor kusura bakmayın ilk defa böyle bir şey oldu o yüzden sorguluyorum ve müthiş üzüntülüyüm şuan bu durumundan dolayı

7. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    büyük ihtimal yemi sevmediğinden aç kalmıştır toparlar kendini. çok ciddi hasta gibi durmuyor.

8. Emre TURAN

Emre TURAN Guest

Ercan Bey haklı, ciddi bir durum yok. Bu kadar takmayın kafanıza bu yüzden. 1-2 güne toparlar. :)

9. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    ayy kıyamam geçmiş olsun... kabuksuz yemi pek sevmiyor kuşlar herhalde benimkilerde yememişti..

10. stormy

stormy New Member

Beğenileri:
    0
    inş. arkadaşlar sağolun. devamlı dibimizde bizle oynayan hayvan bu kadar halsiz kalınca çok üzüldüm cidden. yaşım 30 yani bu kadar bi hayvana üzüleceğim aklıma gelmezdi.

11. Emre TURAN

Emre TURAN Guest

Sizi çok iyi anlıyorum, muhabbet kuşu aşkı bambaşka bir şey. Başka bir şeye de benzemez. Ama işte biraz yediklerine, içtiklerine dikkat etmemiz gerekiyor. :) Kabuksuz yemde yalnızca ak darı var, bu da kuşların sindirim sistemini alt üst ediyor. Beslenme yetersizliğinden, sindirim bozukluğundan halsiz düşebiliyorlar. Ama emin olun hiç önemli bir problem değil. Tekrardan geçmiş olsun :)

12. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    farkettirmeden kendilerini çok sevdiriyorlar çünkü... minik dostlarımız :)

13. stormy

stormy New Member

Beğenileri:
    0
    evet arkadaşlar yani ister istemez öyle alışıyorki insan hasta olunca içi gidiyor. sabahtan beri karşımda onu izliyorum bişey olacak diye strese girdim.

14. Yiğit ERDİK

İshal olmuş

15. stormy

stormy New Member

Beğenileri:
    0
    ilacım yok şuan malesef. ne önerirsiniz

16. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    vitaform vermelisin dostum