Karadeniz Pet

mavis hasta, halsiz

stormy

Yeni Üye
Dün sabah yemini değiştirdik kabuksuz yem almıştım 2 hafta önce eminönünden. normalde maviboncuk kullanıyorum. bugün baktım ki kafesin etrafına yemleri atmış kalorifere yemler yapışmış kusmuş heralde bilmiyorum ve sabahtan beri keyifsiz halsiz kabarık bir şekilde devamlı uyuyor. normalde çok hareketli bir kuş devamlı dışarda oynayan keyifli bir kuştur. yardımcı olursanız sevinirim.

resimlerini atıyorum. kaka resmide atıyorum.

kabuklu yem alın . ishali için ilaç kullanmak isterseniz vitaform istemezseniz suyuna kahve atın

Tek sebep kabuksuz yem vermiş olmanız. Taze, kabuklu, karışık yem kullanın. Kısa zamanda toparlar merak etmeyin. Geçmiş olsun.

Evet ishal olmuş. Yemi değiştirdiğiniz takdirde düzene girer ama.

hemen değiştirdim zaten eski kabuklu yeminden koydum. peki normal bir durum mu çok hareketli olan bir kuş devamlı uyuyor ishal olduğunda böyle mi oluyor kusura bakmayın ilk defa böyle bir şey oldu o yüzden sorguluyorum ve müthiş üzüntülüyüm şuan bu durumundan dolayı

büyük ihtimal yemi sevmediğinden aç kalmıştır toparlar kendini. çok ciddi hasta gibi durmuyor.

Ercan Bey haklı, ciddi bir durum yok. Bu kadar takmayın kafanıza bu yüzden. 1-2 güne toparlar. :)

ayy kıyamam geçmiş olsun... kabuksuz yemi pek sevmiyor kuşlar herhalde benimkilerde yememişti..

inş. arkadaşlar sağolun. devamlı dibimizde bizle oynayan hayvan bu kadar halsiz kalınca çok üzüldüm cidden. yaşım 30 yani bu kadar bi hayvana üzüleceğim aklıma gelmezdi.

inş. arkadaşlar sağolun. devamlı dibimizde bizle oynayan hayvan bu kadar halsiz kalınca çok üzüldüm cidden. yaşım 30 yani bu kadar bi hayvana üzüleceğim aklıma gelmezdi.

Sizi çok iyi anlıyorum, muhabbet kuşu aşkı bambaşka bir şey. Başka bir şeye de benzemez. Ama işte biraz yediklerine, içtiklerine dikkat etmemiz gerekiyor. :) Kabuksuz yemde yalnızca ak darı var, bu da kuşların sindirim sistemini alt üst ediyor. Beslenme yetersizliğinden, sindirim bozukluğundan halsiz düşebiliyorlar. Ama emin olun hiç önemli bir problem değil. Tekrardan geçmiş olsun :)

farkettirmeden kendilerini çok sevdiriyorlar çünkü... minik dostlarımız :)

evet arkadaşlar yani ister istemez öyle alışıyorki insan hasta olunca içi gidiyor. sabahtan beri karşımda onu izliyorum bişey olacak diye strese girdim.

ilacım yok şuan malesef. ne önerirsiniz

Geri