Karadeniz Pet

Mavişe eş :)

Emrecan Biçer

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar;
20 Ağustos 2013 doğumlu dişi muhabbet kuşuma bugün abim tarafında erkek kuş gelmiştir.Pek bilgim olmadığı için her ikisi hakkında yorumlarınızı istiyorum sağlıklı yavrular alırmıyım alırsam süresi nedir ve bugün kafese attığımda gaga gagaya çarpıştırıyorlardı bu nedemektir.Teşekkürler.
KUŞLAR SAĞDAKİ YENİ GELDİ.

YENİ GELEN KUŞUMUZ :)

MAVİŞİM :)

Sağdaki kuş daha küçük ergenliğe daha vakti var.
(Işık veya flaş yanıltıyor olabilir beni ama dişi olma ihtimali var)

gelen kuşun cinsiyeti erkekse dişiye göre çok küçük. dişinin çiftleşme zamanı, erkek daha yavru çok. dişi zarar verebilir erkeğe bana kalırsa.

Bende hint bülbülü vardı öldüler bugün onların kafesi daha büyük diye onlara geçirdim rahat etsinler diye ama dişiymiş oda :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

gelen kuşun cinsiyeti erkekse dişiye göre çok küçük. dişinin çiftleşme zamanı, erkek daha yavru çok. dişi zarar verebilir erkeğe bana kalırsa.

Maalesef kavga yaptılar erkeği ile erkeği öldü yerine bunu aldım buda dişi çıktı :/

kardeşim 10 aydan büyük bir erkek almanı tavsiye ederim.
Hemen de yuvalık takma alışsın erkek kafese biraz hakim olsun.
Dişi kuşun büyük yanına yavru alma
yeni gelen kuşu değiştir mümkünse

Bende hint bülbülü vardı öldüler bugün onların kafesi daha büyük diye onlara geçirdim rahat etsinler diye ama dişiymiş oda :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

Maalesef kavga yaptılar erkeği ile erkeği öldü yerine bunu aldım buda dişi çıktı :/

bence siz imkan varsa bunu değiştirin. bana erkek gibi geldi ama çoğunluk dişi diyosa öyledir. ben pek anlamam :/ dediğim gibi erkek olsa bile yaşı küçük olduğu için dişi sorun yaratabilir.önceden vukuatı da varsa dikkatli olmak lazım.

6 ay sonra yavru alırsınız ancak kuş daha 1.5 aylık

eyvah kandırmışlar beni cahillimden yararlanmışlar söylerim yarın değiştirsin :/

Kardesim yeni gelen kus disi... Sen yarin git geri ver burnu yani ceresi mavi lacivert cengaver bir erkek al. Disiden iri olsa daha iyi olur. Disi kizgin cunku, erkegin hakkindan gelmesi lazim :)

Son düzenleme:
Bir de kafes beni temizle diyor. Mazallah kötü durumlar ile karşılaşmayınız.

Yarın gideceğim konuşacağım gagası mavi erkek dedi.Dişi çıktı
En güzeli dişiyi de götür yanında. Genelde erkeği götürürler ama olsun. Onun boyutlarına uygun, kızışmış bir erkek al. Zaten aynı kafeste kalacaklarsa dişi sorun çıkartacaktır ilk başlarda. Çünkü kafeste hakimiyet dişide olacak belli bir süre.

Geri