Karadeniz Pet

Mavisim neden boyle oluyor daha 3 4 aylik

Eyyüp CAN

Yeni Üye
Hergun aralikli böyle yem kusuyor neden boyle anlamadim kuş kumu falan hersey kafeste var acil yArdimlarinizi bkliyorum

http://sendvid.com/5j99v0f5

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eş istiyor olabilir diyicem ama daha çok küçük veterinere götürmenizi tavsiye ederim

Bilen yok mu arkadaslar aksamlari bile oluyor ?

Yemden kaynaklanıyor olabilir sağlık olarak kuşta bi sorun yok gibi. Aldığınız yem açık yem mi?

Yok kapali pakette yem aldim dedigin gibi yemnden olabilir cunku kustugu yemin cogunu kirmamamis yani ezmeden yutmus

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:41 -->-> Daha önceki mesaj 09:39 --

54da01af20118f0933699675cebad356.jpg

yeni yem değişimi yaptı iseniz; ani yem değişimleri, nemli nem, bayat nem sebep olabilir. yem değişimi yaparken eski yem bitmeden yeni yem alıp karıştıra karıştıra kuşunuzu alıştırarak geçiş yapmanız gereklidir. bu süreci en az 3 günde atlatmanız lazım. önemli bi sorun yok gibi 1-2 gün yem ine aspur karıştırın geçmiş olsun

Son düzenleme:
Hayir kusu aldigimdanda beri ayni yemi kullaniyorum daha degismedim yemini ama az kalmis

ok o zaman dedim gibi değişim sürecine dikkat edin ve aspur takviyesine yapın yemine %30 civarında

http://sendvid.com/6bkxyndw herhangi bi saglik sorunu yoktur degil mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:15 -->-> Daha önceki mesaj 10:00 --

Ve birde benimle kusum aramiz cok iyiydi aldigimda kanatlari makasla kesilmisti ucsun diye kesilen kanatlarini cektim yeniden cikip ucsun diye simdi aramiz cok kotu cagirdigimda geliyordu simdi elime bile zor geliyor :( eninde sonunda o kanadin cekilmesi gerekiyordu mecburdum :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:17 -->-> Daha önceki mesaj 10:15 --

Aramizin tekrar iyi olmasi icin elimden geleni yapiyorum acayip ilgi gosteriyorum ona ama yok kesin kararli herhalde brnimle barismayacagina

herşeyin başı sabır... tekrar elbet güvenecek keşke o işi en başta yapsa idiniz maalesef bu tür bencil davranışlara gerek duyan üreticiler oluyor... zamanla düzelir inş aranız

Hatta konusmaya bile geveliyodu sabah 6 7 oluyordu butun ev onun otusuyle uyanirdi kanat cekildikten sonra susuk pusuk oldu seside cikmiyo artik :(

Affiniza siginarak bisey soylemek istiyorum o yuzden yada buyuzdeni birakip sizin saclarinizi canli canli asildiklarinizi dusunun yoldular diyelim siz bunu yapan kisiyi sevebilirmisiniz ama Allahtan onlarin unutma yetenekleri bizden fazla zamanla duzelicektir zaman en iyi ilac ....

Ahmet hocam keyfimden kesmedim herhalde kus ucamiyordu mecburen cekmek zorunda kaldim ki ucabilsin diye

Cektikten sonra cekilen yerlerin durumunu dusunun empati yapmanizi istedim sadece gecmis olsun

Haklisiniz oyle ama yaklasik 1 hafta ettim cekeli gun gectikce daha da uzaklasiyor benden elimi kafesin icine soktugumda elime saldiriyor dislemeye calisiyor :( ve ben bu duruma cok üzülüyorum kanatlarini kesmemis olsaydilar ne diye cekip kusun canini yakayim ki :(

Sayın Ahmet Hocam kuşun kanatlarını kesen üreticiymiş.Bu durumu anlatmanız gereken kişi sahibi değil.Sahibi yapması gereken şeyi yapmış.
Neyse inşallah kuşun zamanla eski haline döner kendini üzme.Yapman gereken buydu zaten.Biraz sabret eskisi gibi konuş,oyna.Bir süre sonra o da fark edecektir yaptığın şeyin kendine olan faydasını.
Kolay gelsin.İyi haberlerini bekliyorum.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür bir nebzede olsa icimi rahatlattiniz [MENTION=18193]SencerSancak[/MENTION] Hocam kendimi suçlu hissediyordum malesef :(

Arkadasim kus usutmusde olabilir bulundugu odanin camini filan cok acmayin havalar iyice isinana dek birde c vitaminini eksik tutmayin

Havalar sicak kusu braktigim oda zaten bos kullanilmiyor gunduzleri arada sicak havada balkona birakiyorum o arada da odayi havalandiriyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:06 -->-> Daha önceki mesaj 15:05 --

Ayni zamanda vitamin veriyorum ve arada haftada 2 defa suluguna limon damlatiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:01 -->-> Daha önceki mesaj 15:06 --

Yardim edin ya arada bir olsa anlarimda yok hergun araliksiz yapiyor napicaam ya

Dostum bunlar narin kuslar balkona filan cikarma ruzgardan vs cok etkileniyolar bunyesel olarak ondan diyorum benim kusumdada vardi 15 dk odanin canin gunun en sicak oldugu saatte yani 1-2 arasi aciyorum daha acmam

Geri