Karadeniz Pet

Mavişim Öldü :( :( :( :(

fehmi357

Yeni Üye
arkadaşlar mavişim ishaldi az önce yazdım aslında olduğu yerde duruyomuş yüreyemiyomuş ayakları kesilmiş ama ben farketmedim çünkü telin üstündeydi ecbur kaldım petshop a götürdüm adam aldı eline bu feci ishal olmuş zaten hayvan ağlı yo dedi masaya bi koydu devrildi hayvan ayakta duramıyodu sadece gözlerini kapatıp açıyodu adam buna artık bişey yapama zaten bu hay %99 ölür dedi yine dursun ben bakayım dedi ama kesin ölür dedi bana dik dik bakıyodu kuş çok üzldüm sen ki ben yapmışım gibi hissettim :( :( :( :( :(

Hepinize yardimlarınızdan dolayı teşşekürler artık kuş almayı düşünmüyorum :(

Son düzenleme:
çok geçmiş olsun

nasi yani hocam öldümü olecekmi ?

ölmediyse petshopu boşver bi veterinere götür veteriner bile yanılırken petshopcunun yanılması coookkk yuksek

nasi yani hocam öldümü olecekmi ?

ölmediyse petshopu boşver bi veterinere götür veteriner bile yanılırken petshopcunun yanılması coookkk yuksek

yok kardeş hayvan yürüyemiyor sanırm midesinde felen bir sıkıntı oldu zaten hiç bir yeri oynamıyorburadaki veterinerlerde iğrenç buradan ankaraya gitmem tam bir buçuk sattimi olur zaten ölüyor şuanda o andada yolda ölür adam zaten iyileşmez bu artık dei bi halini görsen çok feciydi hayla tuhaf oluyom üzülüyom yani pek veterinerin bişey yapacağını sanmam

ne biliyim hocam . beklemekte biraz sıkıntılı sürec . araban motosikletin vs varsa götürmenı öneririm.
cıkmamış candan umut kesilmez . ishaldi belki aşırı su kaybi felan olmustur . :S

[MENTION=16169]fehmi357[/MENTION] Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Üzülme. Alın yazısından öteye gidilmez unutma.
[MENTION=2271]g0rky06[/MENTION] Arkadaşım birçok yerde ayrı bir muhalefetsin(çok kez karşılaştım yazdıklarına). Onun hatası olabilir de bu şekilde mi yazman gerekiyor? Bence yazdıklarına ve birilerine muhalefet olmaktan LÜTFEN vazgeç. Senden rica ediyorum. İnşallah uzatıpta farklı şeyler yazdırmak zorunda bırakmazsın iyi günler, hayırlı kandiller

bugune kadar beklemıcektınız hayvan aşama aşama ilerler hastalıkta tamamen sizin hatanız.

işte okunda yanlıyosun kardeş kusura bakma ama dün hayvan çok iyidi ve ishali yoktu sakindi uçuyoduda rahatça bıgün daha bugünkendini kabarttı sonra gözlerini felen yumdu ayaklarını kullanamadı ve kaldı ve ben hayvan öyle hastayken gitmezmiyim sence anca acımasız olman lazım hayvan o durumdayken yorumun için çok teşşekür ederim moralimide iyice düzeltiniz sağolun

Son düzenleme:
işte okunda yanlıyosun kardeş kusura bakma ama dün hayvan çok iyidi ve ishali yoktu sakindi uçuyoduda rahatça bıgün daha bugünkendini kabarttı sonra gözlerini felen yumdu ayaklarını kullanamadı ve kaldı ve ben hayvan öyle hastayken gitmezmiyim sence anca acımasız olman lazım hayvan o durumdayken yorumun için çok teşşekür ederim moralimide iyice düzeltiniz sağolun

Bak daha detaylı yazayım belkı ne demek istedigimi anlarsınız. Ben 10 senedir bu kuşlarla ilgileniyorum bu sitedede en eskilerden biriyim. Sırf msj kasmak içinde 3 ayda 2 bin tane msj atmadım 2 yıldır üyeyim buraya ama bu sıralar ayrılmayı düşünüyorum seviye çok düştü. Bugune kadar kimseye yalakalık yapmadım abicim kardesim diye cop cop cekmedım dobraya dobra konustum bildiklerimi kendi yöntemlerimide herkezle paylaştım ki zaten görürseniz faydalı konularım diyede bir konu açtım.

Bugune kadar hiçbir kuşumu ishalden kaybetmedim.

1. bakım sartlarınız nasıldı
2. Hava sartları nasıldı
3. Bulundugu ortamdaki hava ve kafes ne kadar temizdi
3. Yemleri tazemiydi tozlumuydu
4. Suyunu kac günde bir degistirdiniz
5.haftalık vitaminlerini verdinizmi
6.Kusunuz kabarmaya başladıgında takip ettinizmi her kuş ucabilir hastayken
7.kuş ne kadar halsiz kaldı ne kadar kanatları düştü.
8.ishal başladı hangi ilacı kullandınız ? vitamin yeterli olmaz.

daha çok şey sayılabilir ...

g0rky06 bizler senin gibi uzman olmayabiliriz bizleri engin bilgilerinle aydinlatman çok güzel bir şey fakat her hastalık günden güne ilerleyerek gitmez sen bakarsın kuş canlıdır bir bakarsın kuş anında ölmüştür bize düşen kafese tiktigimiz bu güzellikleri sadece çok güzel sekilde bakmaya çalışmaktır kimse ben doğadan daha iyi bakıyorum diyemez en basiti özgürlükleri yok bu kardesimize de çok çok geçmiş olsun canı sağolsun inşaallah bu hobiyi de bırakmaz

Bak daha detaylı yazayım belkı ne demek istedigimi anlarsınız. Ben 10 senedir bu kuşlarla ilgileniyorum bu sitedede en eskilerden biriyim. Sırf msj kasmak içinde 3 ayda 2 bin tane msj atmadım 2 yıldır üyeyim buraya ama bu sıralar ayrılmayı düşünüyorum seviye çok düştü. Bugune kadar kimseye yalakalık yapmadım abicim kardesim diye cop cop cekmedım dobraya dobra konustum bildiklerimi kendi yöntemlerimide herkezle paylaştım ki zaten görürseniz faydalı konularım diyede bir konu açtım.

2. Hava sartları nasıldı

ben senin gibi 10 yıllık uzman değilim kusura bakma ve her alanında uzman olması gerekmiyor aldığım gün hava sğuktu getirdim hapşuruyordu 2 tane ilaç aldım kustu hayvan nabilirm kardeş sonr amecbur vitamin kullandım ve vitamini kullandığımda hayvan bayağa canalndı sonra sabah tüylrini kapatmış bekliyordu hareketsizdi aşağıya inemiyordu bende onu aşağıya indirip yemeğini ve suyunu içirdim sonra kalörferin yanına koydum sıcak kalsın diye bi baktım çok fena ishal olmuş geceden herhalde sonra adama götürdüm ve yreyemedi hayvan zaten ölür dedi geldim foruma yazdım ölecek diye 1 saat sonra adam arada öldü diye ve işte tek yanlışını söylüyorum koşum hastayken kanadını bile açamıyordu çok halsizdi hemde fena şekilde bence az daha araştır kardeş bizde buraya gelip hiç kimseye yalakalık yapmadık zaten

daha alalı 4 gün olmadı ve her gün suynu değiştirip ilacınıda koyuyordum yemleride yeni almıştım toz moz yoktu

Gecmis olsun, bazen kaderin onunde durulamiyor. Hassas hayvanlar bunlar her ne kadar uzerlerine titresek te hasta olabiliyorlar. Canin sagolsun, insallah devam edersin bu guzel hobiye...

Geçmiş olsun. Geçen hafta bende yeni doğan özenle büyüttüğümü yavrumu kaybettim. Hala aklıma geldikçe üzülüyorum. Omzuma çıkar uyurdu. 3 günde ishal oldu çok kötü bir anda gitti.

Geçmiş olsun :(

2. Hava sartları nasıldı

Eski üye olayına ve bilgi konusuna girmeyelim bence :)

Bizler senden kesinlikle birisine yalakalık yap, kardeşim ayağı çek demiyoruz. Sadece biraz daha düzgün ve edebli yorum yap diyoruz. Yaptığın yorumlarda insanları aşağılama var, sen bunun farkında değilsin ama bir çok kişi bunu görüyor.

Gökhan ağabey de seni güzel bir şekilde uyarmış, bende buraya bir konu açmıştım (normal üye iken) kuşu yerin dibine sokmuştun. Kuşta kafa var sadece başka bir şey yok diye, bu konu baltalamadır. Bir kişi istediği fiyattan istediği kişiye kuşunu satmakta özgürdür.. Ki, kuş hastalıklı olur ve çok berbat durumda görünür o zaman zaten biz gerekli uyarılarımızı yaparız..

Her attığın yorum iğneleyici, bu nedenle insanlara yardımcı olmaya çalışacaksan eğer ya düzgün bir şekilde yorumda bulun.. Ya da siteye hiç girmemen daha hayırlıdır ;)

Saygı ve sevgilerimle
Tevfik AKTUNÇ

Eski üye olayına ve bilgi konusuna girmeyelim bence :)

Bizler senden kesinlikle birisine yalakalık yap, kardeşim ayağı çek demiyoruz. Sadece biraz daha düzgün ve edebli yorum yap diyoruz. Yaptığın yorumlarda insanları aşağılama var, sen bunun farkında değilsin ama bir çok kişi bunu görüyor.

Gökhan ağabey de seni güzel bir şekilde uyarmış, bende buraya bir konu açmıştım (normal üye iken) kuşu yerin dibine sokmuştun. Kuşta kafa var sadece başka bir şey yok diye, bu konu baltalamadır. Bir kişi istediği fiyattan istediği kişiye kuşunu satmakta özgürdür.. Ki, kuş hastalıklı olur ve çok berbat durumda görünür o zaman zaten biz gerekli uyarılarımızı yaparız..

Her attığın yorum iğneleyici, bu nedenle insanlara yardımcı olmaya çalışacaksan eğer ya düzgün bir şekilde yorumda bulun.. Ya da siteye hiç girmemen daha hayırlıdır ;)

Saygı ve sevgilerimle
Tevfik AKTUNÇ

Ben dobra konusurum haksizliga yer vermem ikinizin acisida kuslarinizi show olarak tanitmanizdan dolayi bende kotu yorum yaptigim icin dusman oldunuz benim umrumda degilsiniz bu sitede nasil hareket edecegimi soyleyen en son insan olmalisiniz unutmayim hersey eskilerden ogrenilir buda boyle biline bahsettiginiz insanlar benim yasakli uyeler listem arasinda yorumlarini bile gormuyorum ama bana satasiyorlar hala o yuzden sizide suan engelliyorum

Geri