Karadeniz Pet

Mavişimin gözünde birşey çıktı:(

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba;
6 aylık olan oğlumun gözünde birşey çıktı.Sanki su toplamış gibi.Bu sitede,internette araştırdım ama ne olduğunu bulamadım.Daha önce hafif mantar geçirdi.Avipom ile geçti.Kafesi dezenfekte ettim.Her iki kuşumun ayaklarına ve gagalarına vazelin sürdüm.Bugün dikkatimi çekti.Buradaki veterinerler kuşlardan pek anlamıyor.Daha ziyade kedi,köpek.Keyfi,neşesi yerinde.Ama daha büyük bir hastalığa dönüşmesinden korkuyorum.Yardımlarınızı bekliyorum
6c3dee77642459b40db828fe4901556f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 16:23 --

Güncel....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:04 -->-> Daha önceki mesaj 23:51 --

Kimse yok mu cevap verecek???

Göz çevresi tüylerde eksilme mi var? Mantar tekrar nüksetmiş olmasın.Aklıma ilk cold eyes diye bir hastalık var ya o geldi görünce. Ama tecrübem yok bilen biri cevap verir inşallah.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:39 --

Yanlış olmuş hem de film ismi gibi olmuş :D one eye cold doğrusu galiba.

Teşekkür ederim ilginiz içinTrosyd sürmeye başladım küçüldü gibi sanki.Sanırım tekrar mantar başladı.Umarım toparlar☺️

Rica ederim inşallah çabucak düzelir.

Gözündeki şey Geçmiyor MavişinBaşka bir veterinere götürcem umarım anlar:(

Veterinere götürmüşmüydünüz? İnşallah toparlar.

Yakında var bir tane o kuşlardan anlamıyor.Kanadı kırıldığında incinmiş dedi gönderdi,şimdi uçamıyor:(Yarın başka bir tane daha var ona götürcem

İnşallah işinin ehli biriyle karşılaşırsınız, hayırlısı..

Teşekkür ederim inşallah.Veterinerler genelde kuşları pek ciddiye almıyorlar maalesef.Varsa yoksa kedi,köpek...

Evet, malesef :( İlla birileri uaşamıştoy bu rahatsızlığı. Nadir görülen durum değil.Keşke burada bilen birileri fikir verse onlar da maşallah nazlılar.Laf almak satış ilanlarına, kuş tanıtımlarına mahsus sağ olsunlar.

LaDVNa.jpg

Benimkinde de var aynı durum 4-5 gün trosyd kullandım geçmedi

Çok geçmiş olsun:(Resimden pek belli olmuyor,göz kapağında kızarıklık ve şişlik var mı?Umarım yoktur.Eğer varsa sanırım tek göz hastalığı.Benim kuşun gözünde sivilce gibi birşey çıktı.Terramycin kullanmaya başladım,bugün götürcem başka veterinere.Umarım kuşlarımız sağlığına kavuşur tez zamanda..

Çok geçmiş olsun:(Resimden pek belli olmuyor,göz kapağında kızarıklık ve şişlik var mı?Umarım yoktur.Eğer varsa sanırım tek göz hastalığı.Benim kuşun gözünde sivilce gibi birşey çıktı.Terramycin kullanmaya başladım,bugün götürcem başka veterinere.Umarım kuşlarımız sağlığına kavuşur tez zamanda..

Teşekkürler
Benimkinde şişlik vs yok
Başka bir hastalık belirtisi de yok sadece biraz kaşınma var
Trosyd kullanmaya başladım tekrar
Veterinerin teşhşsini merak ediyorum sizinki için
Bizi de bilgilendirirseniz çok güzel olur

Pazartesi götürcem veterinere.Şimdilik Terramycin sürüyorum.Biraz küçüldü gibi sanki.Ama en iyisi veteriner yine de.Tabiki yazarım burdan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

LaDVNa.jpg

Benimkinde de var aynı durum 4-5 gün trosyd kullandım geçmedi

Acaba mantar değil de mikrop kapmış olabilir mi?Çünkü ben de trosyd kullandım,Avipom kullandım geçmedi.Sabah akşam Terramycin sürmeye başladım küçüldü biraz.Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama resim paylaşırım şimdi...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:54 --

828de77bc37f4ad3493fb16c1f697d84.jpg
e02d9ded9694aed5d3d3a5f458a5dd12.jpg

Pazartesi götürcem veterinere.Şimdilik Terramycin sürüyorum.Biraz küçüldü gibi sanki.Ama en iyisi veteriner yine de.Tabiki yazarım burdan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:55 --

Acaba mantar değil de mikrop kapmış olabilir mi?Çünkü ben de trosyd kullandım,Avipom kullandım geçmedi.Sabah akşam Terramycin sürmeye başladım küçüldü biraz.Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama resim paylaşırım şimdi...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:54 --

828de77bc37f4ad3493fb16c1f697d84.jpg
e02d9ded9694aed5d3d3a5f458a5dd12.jpg

Terramycin bildiğim kadarıyla yara için kullanılıyo ama deri için faydası var mıdır bilimiyorum

Teramisinin bi deri için bir de göz için olanları var.

Göz merhemi benim kullandığım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:28 -->-> Daha önceki mesaj 02:52 --

5807d9b194dcd62aac4e16f80e0ca44d.jpg

Arkadaşlar Terramycin ile iyileşti şükürDökülen tüyleri yeniden çıkıyor.Sanırım mikrop kaptırmış benim bücür,mama yedikten sonra ya da kaşınmak için kafayı oraya buraya sürüyor yaVeterinere gerek kalmadı.Şükürler olsun

Geri