Karadeniz Pet

Maviş'in güvenini kazanma

• Konbuyu başlatan antikor58
  • Başlangıç tarihi
A

antikor58

Guest
Merhabalar öncelikle. 1.5 aylık diye bildiğim Maviş'i daha 2 hafta önce aldım. Ama yavru olduğu için benden sürekli kaçıyor. Bana alışsın diye bir yol denedim ama bunu sizlerle de danışmak istiyorum. Dün bir geceliğine kafesteki yemleri çıkarttım. Sabah kalkınca elime bir avuç yem aldım ve kafesi açtım. Biraz bekledikten sonra elime geldi ve yemleri yemeye başladı. (bu arada çok fena gagaladı elimi) Bunu yapmamda herhangi bir sakınca var mı diye sormak istiyorum sizin gibi tecrübeli kişilere. Birde kuşum hakkında göründüğü kadarıyla yorum almak istiyorum. Cinsiyeti erkek galiba ama ırkını bilmiyorum. Ve güvenini kazanmak için daha neler yapabilirim diyede eklemek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
http://www.resimupload.net.tr/?pt=L3ZP

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence gerek yok. benim de kuşum 2 buçuk haftadır benimle, salıyorum nerdeyse her gün bulunduğu odaya alıştı.
mesela önceden kafese biz sokuyoduk, sonra uzatınca girmeye başladı, şimdi kendi giriyor.
benim ilk kuşum fakat zamanla alışacağını düşünüyorum birazcık ilgi + sabır

kuş 1,5 2 aylık değil 4-5 aylık bir kuş. alıştırmakta biraz zahmet ister.

elinle yeme devam bende aynı sekilde yapıyorum.

İlginizden dolayı teşekkür ederim. Aldığım yer daha bu 1 aylık demişti. Bende biraz araştırdım gerçektende büyük olabilir.Ama şu anda evde avizenin üstünde sürekli bana bakıyor ve arada yanıma kadar geliyor ve geri oraya gidiyor. Alışıyor mu dersiniz?

Elinizden yem yedirin ve daha fazla ilgilenin ama ac bırakmayın.

Geri