Karadeniz Pet

Mavişin Kafesin dibinde durması.

• Konbuyu başlatan civiltekin
  • Başlangıç tarihi
C

civiltekin

Guest

Arkadaşlar mavişim sürekli yerde, fotoğrafıda uyurken. 2,5 yaşında normalde insana çok alışkındır, ama 2 aydır böyle.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:25 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

Sizce sebebi ve çözümü ne olabilir?

İshal mi ? yoksa uyuduğu içinmi böyle kabarık durması hayra alamet değildir.

Altına temiz bir beyaz kağıt koyup dışkılarının fotoğraflarını koyarsanız iyi olur ama kafes altındaki dışkılar normal görünüyor. Tüy dökümüne girmiş miydi? Bu yüzden de güçsüz düşmüş olabilir. Eğer ishal değilse vitamin takviyesi gerekebilir. Bİr de burun tıkanıklığı, hırıltı nefes gibi problemleri var mı? Üşütme ihtimali yoksa muhtemelen vitamin eksikliğidir. Yemini de kontrol edin, bayat ya da içeriği yetersizse ilgisiz olabilir yeme karşı.

İshal yok diyebilirim. Son konrolde. Yemi yeni değiştirdim(2 hafta önce) (markasını yani). Ama suyuna vitamin katmıyorum. Bir de üşümüş olabilir ceyranda kalmış olabilir ama sürekli olduğu yer ve 2 yıldır böyle. Ne yapıyım önerileriniz neler?

Yerde bu sekıl durması sıkıntılı. Hasta olablılır.

kuşunuz hasta soğul almış alabilir b vitamini, bal ve aspirin takviyesi yapmalısınız.

ayaklarıyla tüneğe tutunacak bile mecali yoksa bu kuş gidici gibi acil veterinere götürülmeli

veteriner olanağınız varsa bir danışın ama pek net bişey söyleyeceğini sanmıyorum aspirin bildirim aspirin 1 damla bal 1 damla avisol b ve darı büyüklüğünde aspirini karıştırıp ağzına damlatmalısın.

Geri