Karadeniz Pet

Mavişin nesi var Yardım!!

Ömer TUNÇ

Yeni Üye
Merhaba 3 gün önce aniden kuşumun başı yana kaymaya başladı.
Şimdi de sürekli yan duruyor. Yürüyemiyor, uçamıyor dengesini kaybetti.
Sizden yardım istiyorum, bu hastalık ile karşılaşıp, tedavisini yapan var mı?
Teşekkürler
7kYoGY.jpg
kkAjyW.jpg

Çok geçmiş olsun bir veteriner görse iyi olurdu kafeste boynunu çarpmış olabilir

Sağolun, kafeste çarpmış olamaz diye düşünüyorum, tanıdığım bir kuşçu stresten vs arada güvercinler de oluyor böyle zamanla geçiyor dedi, masaj yap vs dedi ama hayvan sanki daha da kötüleşiyor. B vitamini alıyor sudan, bir de Devit-3 oral damla damlatıyoruz, kemik hastalıklarına kullanılıyormuş.
Bir de size sorayım dedim :/

Çok geçmiş olsun. Bence beklemeden veterinere götür. Sinir ucu iltihabı ya da sinirlerde bir sorun olabilir.

Veterinere götürdük; viral hastalık olan dönen baş hastalığına yakalanmış mavişimiz, c vitamini antibiyotik tedavisi önerdi, sıcakta dursun dedi. Ancak iyileşme ihtimali azmış, maalesef zamanla ne olacağını göreceğiz.
Ancak çok sevdiğiniz bir hayvanın böyle hastalanması kötü bir durum Allah kimsenin kuşuna vermesin.

Merhaba benimde 2 yavru kuşum öyle oldu yaptığım araştırmalara göre sallabaş olduklarını öğrendim tedaviside yok anladığım kadarıyla geçmiş olsu

Kuşunuz sallabaş hastalığına yakalanmış.Muhabbet kuşlarında hiç görmemiştim bu hastalığı,güvercin beslediğim zamanlardan biliyorum.
Sizi üzmek istemem,İnşaallah vardır da ben bilmiyorumdur ama tedvisi yok sanırım.

Geri