Maydonoz kullanımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yasin Coşkun tarafından 8 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Yasin Coşkun
  Çevrimdışı

  Efe maydanozun dal olan kısmını yemeye bayılıyo benden korktuğu halde uzatınca geri çevirmiyo bazı yerlerde zehirler vermeyin diyo,boğazına takılır boğulur diyende var ama çok faydalı kesinlikle verin diyende var sizce
  vermeli miyim ?
  vereceksem ne sıklıkla vereyim?
   
 2. Samet Çağlar
  Çevrimdışı

  kuş bende yaklaşık 1.5 yıldır var bu zamana kadar hep verdim burda vermeyin diye yazı gördüm vermeyi kestim. cidden o dala bayılıyor sıpalar :D
   
 3. Yasin Coşkun
  Çevrimdışı

  bişe olmadığına göre ve sevdiklerine göre zararı yoktur heralde kesin bi sonuç alırsam vermeyi bırakırım..aynen didik didk edip bırakıyolar :)
   
 4. kartall82
  Çevrimdışı

  kartall82 Guest

  muhabbet kuşu besleyenler arasında maydanozun muhabbet kuşlarının boğazına yapışarak ölümüne sebep olabileceği şeklinde bir dedikodu dolaşmaktadır. Bu yüzden bir çok muhabbet kuşu sahibi kuşuna mandanoz vermemektedir.

  Durum korkulduğu gibi değildir. Maydanoz muhabbet kuşları için eşsiz bir C vitamini kaynağıdır.Yaprakları A, C ve K vitaminleri, demir, potasyum, kükürt, kalsiyum, magnezyum ve klorin yönünden zengindir. Çok ince parçalara ayırıp kuşunuza verebilirsiniz.
   
 5. Duygu GÖKCEN
  Çevrimdışı

  Duygu GÖKCEN Profesyonel

  Katılım:
  31 Ocak 2014
  Mesajlar:
  267
  Beğenileri:
  1
  Her şeyin fazlası zararlı,onların cüsselerini düşününce hele.

  Maydonoz yaprağı riskli ama sapını bütün olarak uzatıyorum ne güzel kemiriyorlar,öyle bikaç cm kesip verilincede yutma tehlikesi var. Ama dediğim gibi fazlası en başta ishal yapıyor aman dikkat.

  Daha çok yapmanızı istediğiniz bişeye alıştırırken kullanın yoksa keyfi vermeyin yinede. Onun yerine patates elma havuç vs gibi sebzeler yedirin onlarıda pek severler
   
 6. Yasin Coşkun
  Çevrimdışı

  ilk defa beslediğim için neyi yiyip yemediklerini bilmiyorum bende ilk maydanozla başladım iki günde bir bir dal versem olurmu?
   
 7. kartall82
  Çevrimdışı

  kartall82 Guest

  Haftada bir kuş başına 1 dal vermelisiniz yoksa fazla gelir oda verirken sabah 1 dalı verin akşam yememişler ise alın eğer kuşlarınız çift ise sabah 1 dal öglen yada akşamda 1 dal vermelisiniz
   
 8. Yasin Coşkun
  Çevrimdışı

  evet çift ama hasta olan yemiyo zaten ama bidaki hafta 2 dal vercem basında durcam hasta olanda yerse haftada veririm..sağolun..
   
 9. Samet Çağlar
  Çevrimdışı

  haşlanmış patates veriyorum yemiyor sıpa ama marul maydanoz dalını ısır ısır keyf yapıyor
   

Sayfayı Paylaş