Karadeniz Pet

Maydonoz kullanımı

• Konbuyu başlatan Yasin Coşkun
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin Coşkun

Guest
Efe maydanozun dal olan kısmını yemeye bayılıyo benden korktuğu halde uzatınca geri çevirmiyo bazı yerlerde zehirler vermeyin diyo,boğazına takılır boğulur diyende var ama çok faydalı kesinlikle verin diyende var sizce
vermeli miyim ?
vereceksem ne sıklıkla vereyim?

kuş bende yaklaşık 1.5 yıldır var bu zamana kadar hep verdim burda vermeyin diye yazı gördüm vermeyi kestim. cidden o dala bayılıyor sıpalar :D

kuş bende yaklaşık 1.5 yıldır var bu zamana kadar hep verdim burda vermeyin diye yazı gördüm vermeyi kestim. cidden o dala bayılıyor sıpalar :D

bişe olmadığına göre ve sevdiklerine göre zararı yoktur heralde kesin bi sonuç alırsam vermeyi bırakırım..aynen didik didk edip bırakıyolar :)

muhabbet kuşu besleyenler arasında maydanozun muhabbet kuşlarının boğazına yapışarak ölümüne sebep olabileceği şeklinde bir dedikodu dolaşmaktadır. Bu yüzden bir çok muhabbet kuşu sahibi kuşuna mandanoz vermemektedir.

Durum korkulduğu gibi değildir. Maydanoz muhabbet kuşları için eşsiz bir C vitamini kaynağıdır.Yaprakları A, C ve K vitaminleri, demir, potasyum, kükürt, kalsiyum, magnezyum ve klorin yönünden zengindir. Çok ince parçalara ayırıp kuşunuza verebilirsiniz.

Her şeyin fazlası zararlı,onların cüsselerini düşününce hele.

Maydonoz yaprağı riskli ama sapını bütün olarak uzatıyorum ne güzel kemiriyorlar,öyle bikaç cm kesip verilincede yutma tehlikesi var. Ama dediğim gibi fazlası en başta ishal yapıyor aman dikkat.

Daha çok yapmanızı istediğiniz bişeye alıştırırken kullanın yoksa keyfi vermeyin yinede. Onun yerine patates elma havuç vs gibi sebzeler yedirin onlarıda pek severler

Her şeyin fazlası zararlı,onların cüsselerini düşününce hele.

Maydonoz yaprağı riskli ama sapını bütün olarak uzatıyorum ne güzel kemiriyorlar,öyle bikaç cm kesip verilincede yutma tehlikesi var. Ama dediğim gibi fazlası en başta ishal yapıyor aman dikkat.

Daha çok yapmanızı istediğiniz bişeye alıştırırken kullanın yoksa keyfi vermeyin yinede. Onun yerine patates elma havuç vs gibi sebzeler yedirin onlarıda pek severler

ilk defa beslediğim için neyi yiyip yemediklerini bilmiyorum bende ilk maydanozla başladım iki günde bir bir dal versem olurmu?

ilk defa beslediğim için neyi yiyip yemediklerini bilmiyorum bende ilk maydanozla başladım iki günde bir bir dal versem olurmu?

Haftada bir kuş başına 1 dal vermelisiniz yoksa fazla gelir oda verirken sabah 1 dalı verin akşam yememişler ise alın eğer kuşlarınız çift ise sabah 1 dal öglen yada akşamda 1 dal vermelisiniz

Haftada bir kuş başına 1 dal vermelisiniz yoksa fazla gelir oda verirken sabah 1 dalı verin akşam yememişler ise alın eğer kuşlarınız çift ise sabah 1 dal öglen yada akşamda 1 dal vermelisiniz

evet çift ama hasta olan yemiyo zaten ama bidaki hafta 2 dal vercem basında durcam hasta olanda yerse haftada veririm..sağolun..

haşlanmış patates veriyorum yemiyor sıpa ama marul maydanoz dalını ısır ısır keyf yapıyor

Geri