Karadeniz Pet

Mdf lamdan kafes yapılır mı

• Konbuyu başlatan Yasırkara
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasırkara

Guest
Merhaba arkadaşlar mdf lamdan kafes yapılır mı bit olur mu nasıl olur bana yardımcı olurmusunuz

bit yapar diyorlar ama kendim kullanmadım daha önce.. tel kafes kullanıyorum ben. bana kalırsa kuş sayısı ve temizleme olanağınız ile alakalı biraz.. cok kuşunuz varsa bence pvc en dogrusu.. bi kac üretici arkadasla görüstüm, mdf kullandıklarında bitlenme problemi olmuş.. onlar da ugrasmak istemiyor.. size kalmış birsey, kendiniz yapacaksanız.. size maliyeti düsük ise mdf kullanın, yok eger satın alacam diyorsanız katlı kafes veya pvc düsünün derim.

Arkadaşım 4 çift kuşum var sadecebir kafesim mdf .öyle bir bit olduki mdf kafeste diğer bütün kuşlara sıçradı.ilaçlama yapıyorum banamısın demiyor.Bende kafesi attım.Tavsiyem mdf sunda bunlardan uzak dur.

kardeş pvcde de bit parazit olur temizlik ve bakım yapılmazsa benim tanıdığım çoğu kişi mdf box kullanıyor en iyisi ahşaptır yani doğal malzeme yani ahşap tünek nasıl kullanmak gerekiyorsa aynı sebeplerden ama bakım yapmalısın kuşlara iç dış parazit uygulanmalı 2 ayda bir 15 günde bir box ilaç uygulanmalı haftada 2 defa box temizlenmeli ki parazit olmasın. ayrıca dışardan getirilen kuş 15 gün karantinada tutulmalı ve iç ve dış parazit tedavisi uygulanmadan kümese eklenmemeli. yavruluklara haftada bir temizlenmeli tabana hamster talaşı hijyenik olandan yeni eklenmeli bunlara dikkat edersen parazit olmaz . türkiyede üretimhaneler pislik içinde her şey olur istersen youtube bak paylaşılan üretimhane videolarına pislik içinde adam paylaşmış birde gurur duyuyor yazık birde avrupa üretimhanelerine bak pırıl pırıl her neyse ... kolay gelsin kardeş

Ahmet kardeşim harfiyen katılıyorum yazılarına, Box tip pvc yada ahşap, tel kafes kadar sağlıklı değil kanatimce, tel kafeste kuşların görüş alanı daha geniş, psikolojik olarak da daha fazla rahat edeceğini düşünüyorum, kendin 10 gözlü PVC Box kullanıyorum lakin 2 . Bir Box yerine 10 tane tekli metal üretim kafesi almayı düşünüyorum

Ahmet kardeşim harfiyen katılıyorum yazılarına, Box tip pvc yada ahşap, tel kafes kadar sağlıklı değil kanatimce, tel kafeste kuşların görüş alanı daha geniş, psikolojik olarak da daha fazla rahat edeceğini düşünüyorum, kendin 10 gözlü PVC Box kullanıyorum lakin 2 . Bir Box yerine 10 tane tekli metal üretim kafesi almayı düşünüyorum

en iyisi tel kafestir ama geniş olcak yani çift hane olanları var o tek çift için kullanılacak ve iki tünek eklenmeli aralarında ki mesafe uçuş mesafesi olmalı

en iyisi tel kafestir ama geniş olcak yani çift hane olanları var o tek çift için kullanılacak ve iki tünek eklenmeli aralarında ki mesafe uçuş mesafesi olmalı

40x40 üretim kafesleri var Eminönünde arkadaştan alacağım uygun fiyata, galvaniz tava sürgülü, sürgülü olması en iyi açıdan zeolit kumu rahatça değiştirebilirim, mergen ayarında kafesler, aynen 2 ahşap tunek olmalı, tel kafesin bir avantajıda diğer kuşları rahatsız etmeden tek tek rahatça temizlemek çok kolay, Box dolapta birini temizlerken kuluçkadaki kuş rahatsız oluyor, onun için tel kafes

Bende bir ara suntadan kafes yapmayı düşündüm maliyeti de çok düşük olacaktı ama sağlık açısından tavsiye edilmeyince tel kafes ile devam ettim.

Mdf yi boşver tel Kafes al keyfine bak

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Geri