Karadeniz Pet

mecburen temizlik yaptim yawrulari elime aldim bisey olurmu

baykus

Yeni Üye
Arkadaşlar mecburen kafes ve oda temizliği yaptim yuvada günü geçmiş bi yumurta 4 tanede yawru war en büyük yawru 15 günlük en küçüğü 8 günlük. Yumurtayi kirdim içinden yawru cikti birazda yumurta sarisi normal cikmasi gereken günden 6 gün geçmişti simdi ben bu yawrulari elime aldim yuvada temizlik yaptim diye kusumun yawrularima bakmama yada zarar werme durumu olurmu yanlismi yaptim bilmiyorum ama çok tedirginim bisi olurmu

Zaten temizlik yapmışsın artık yapacak bişey yok bundan sonra gözlemleyip dişinin yavruları besleyip beslemediğine bakacaksın.

Ne diye temizlik yaparsın ki yuva da yavru varken. Bence çok yanlış yapmışsın ama dişi kuşun sana güveni fazla ise bir şey olmaz eğer ki güven problemi varsa yavrulara vurmaya başladığı an al yanından yoksa yavruların ölebilir.

Tecrubesizlik arkadaşlar sonucuna katlancam artik uzuuuun aradan sonra yawrularim olunca heyecandan war inşallah bakar bugün bakim bari yawrularda sikinti warmi diye

İyi yaparsınız bir gözlemleyin belki de birşey yapmaz yavrulara . Son olarak yuvanın kapağını çok açmayın ve kuşlarla göz göze gelmemeye çalışın bu aralar . Merakınızı da tutun biraz , ne var diye merak etmeyin başka birisi sizin yatak odanızı gözetliyor mu .:D ( Teşbihte hata varsa affola .)

Walla sansima hocam ama kus dun temzlkten sonra disarlarda gezinmeye basladi dediginiz gibi bakmayi gozetlemeyi birakiim

İnşallah yavruları tekrar besler , beslemezse baba ile yavruları ayrı bir kafese koyun bir de bakın baba besleyecek mi . Eğer baba da beslemezse iş size düşüyor .

Hocam bakarimda ben 8de iste oluyorum 6 da ewde oluyorum gün arasında nolcak olmezlermi nasil olcak

hiç bır sey olmaz kaç tane resım baylaştık bız burda dün sen degılmıydın yavruları yemızlesem bır sey olurmu yazan.temızle hıc bır sey olmaz demıştım şimdide diyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:09 -->-> Daha önceki mesaj 11:07 --

pardon baykuş sen degılmıssın o soruyu soran :)

Hocam bakarimda ben 8de iste oluyorum 6 da ewde oluyorum gün arasında nolcak olmezlermi nasil olcak

Baba beslerse alın başka kafese koyun hem bu arada dişi de dinlenmiş olur . Dediğim gibi eğer anne beslemezse bunu yapın , akşam eve geldiğinizde yavrular ciyaklıyorsa anlayın ki anne beslemiyor kuşları . Ev de hanımınız veya anneniz var ise kuşlar acı acı ötmeye başladığında yanlarına gitsin ayırabiliyorsa ayırsın ayıramıyorsa da bağırsın zaten dişi bırakır dövmeyi . Eğer ayırırsa bebek mamaları var sıvı halde onu alsın marketten ve eliyle gagasına doğru götürsün yavrular açsa zaten hemen yemeye başlarlar . Bu şekilde beslesin kursağı dolana kadar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:11 -->-> Daha önceki mesaj 11:10 --

hiç bır sey olmaz kaç tane resım baylaştık bız burda dün sen degılmıydın yavruları yemızlesem bır sey olurmu yazan.temızle hıc bır sey olmaz demıştım şimdide diyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:09 -->-> Daha önceki mesaj 11:07 --

pardon baykuş sen degılmıssın o soruyu soran :)

Murat bey yavrular varken kafes temizliği yaparlarsa bir sıkıntı çıkmaz mı . Ben çıkar diye biliyorum da .:)

Bendim murat hocam içimi rahatlattinizda elin kokusu sinerse yadirgar diolarya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:14 -->-> Daha önceki mesaj 11:11 --

Yok ben tekim kimse yok

pardonumu geri aldım sen sen dur bak şu resımlere bak bakalım bunları ben cımbızla tutmadım
KnvVNN.jpg

e5ArEd.jpg

eNy68L.jpg

Tmm murat üstat sağol rahatladim tesekkur ederm yardiminiz icin

bilen bılmeyen konuşuyor bazı hayvan o dar pis bakarkı yavrulara ayakları ve dirseklerı pislık toplanır bunları temızlemessen carpık bacaklı yada pıslıko kadar ıkarki bacak morarır ayrıca pıslık kurur tırnaklara ıyıce yapısır kuşda bunu temızlemek isterken tırnagını koparır bu yuzden cok sık olmamak şartı ile kuşları alıp temızlemek şart

bence konuşup halletmek lazım dişi ile sorunu , arkadaşım yapma dışkını yuvaya , :D çık bi 10 sanıye hava al o sıra hallet işini yada otururken tutuver canım :D :D :D :))) bürokrasi şart

bilen bılmeyen konuşuyor bazı hayvan o dar pis bakarkı yavrulara ayakları ve dirseklerı pislık toplanır bunları temızlemessen carpık bacaklı yada pıslıko kadar ıkarki bacak morarır ayrıca pıslık kurur tırnaklara ıyıce yapısır kuşda bunu temızlemek isterken tırnagını koparır bu yuzden cok sık olmamak şartı ile kuşları alıp temızlemek şart

Haklısınız ama mesela diyelim bu temizliği çiftleşmeye başladıkları anda çaktırmadan akşam karanlığında alığ yapsa çok iyi içinde yavru varken yapmak çok riskli ama siz daha tecrübelisiniz siz hiç korkmadan yaptığınıza göre bildiğiniz birşey var demektir . O zaman baykus içini ferah tut ,. :)

gerek yok bakmazlarsa getırin ben bakarım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:44 -->-> Daha önceki mesaj 11:43 --

bence konuşup halletmek lazım dişi ile sorunu , arkadaşım yapma dışkını yuvaya , :D çık bi 10 sanıye hava al o sıra hallet işini yada otururken tutuver canım :D :D :D :))) bürokrasi şart

bir dahaki kuluckada deneyım bak bu guzel bır fikir :)

tabi abi herkez yerini bilecek :D evcilleştirelim kuşları, abartıya kaçmasa kıçlara don bile takarım iflahım kurudu kafesleri temizlemeden :(

Geri