Karadeniz Pet

Mekan değişikliği

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Kuş benim odamda duruyor,haftada bir salona götürsem ya da balkona çıkarsam olur mu?

Eğer çift kuş besliyorsan ve yavru almak istiyorsan değişiklik iyi değil ama tek olarak besliyorsan olabilir bence.

Eğer çift kuş besliyorsan ve yavru almak istiyorsan değişiklik iyi değil ama tek olarak besliyorsan olabilir bence.

Tek besliyorum biraz hava değişikliği iyi olur diye düşünmüştüm.Bir de kuş bazen yemliğin tüneğini,sebzeliğin plastik kısmını gagalıyor.Neden böyle yapıyor?

Son düzenleme:
BEN akşamları salona koyuyorum odamda yalnız kalmasın diye bence bi şey olmaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir şey olmaz ben tek beslerken her sabah kahvaltıya götürürdüm.

Yani kuş için faydalı birşey mi (stres,yalnızlık),eğer hiç bir artı yönü yoksa yerinden oynatmayım diye düşündüm.

Evet faydalı hava almış olur ama balkonda dikkat et kediler kargalar falan saldırabilir uzun süre yalnız bırakma.

Evet faydalı hava almış olur ama balkonda dikkat et kediler kargalar falan saldırabilir uzun süre yalnız bırakma.

Mehmet Bey bir sorum daha olacak.Kuşu alalı 20 gün oldu,haftada bir salonda dışarı çıkarsam ,uçursam doğru mu olur?Uçtuktan sonra kafese kendi girer mi?Teşekkürler.

Mehmet Bey bir sorum daha olacak.Kuşu alalı 20 gün oldu,haftada bir salonda dışarı çıkarsam ,uçursam doğru mu olur?Uçtuktan sonra kafese kendi girer mi?Teşekkürler.

Kuş 20 gündür senin odanda duruyorsa odana alışıktır, salonda salarsan duvara çarpabilir kafese de giremez.

Tek besliyorum biraz hava değişikliği iyi olur diye düşünmüştüm.Bir de kuş bazen yemliğin tüneğini,sebzeliğin plastik kısmını gagalıyor.Neden böyle yapıyor?

Kemirgen kuşlar olduklarından iç güdüsel olarak kemiriyorlar, benimkiler de ne var ne yok kemirir :D