Karadeniz Pet

Mekanın cennet olsun benim cici kızım..

• Konbuyu başlatan cenk1903
  • Başlangıç tarihi
C

cenk1903

Guest

Öncelikle merhabalar foruma yeni üye oldum ve bu bayramı cigeri yanık geçiren biriyim.Adım cenk 23 yaşındayım istanbul bakırköyde oturuyorum, henüz bugun 10.03.2012 tarihinde beykozda bir çiftlikten gidip aldıgım sakızım bugun 19.10.2013 tarihinde vefat etti. Ne yazmalıyım bilmiyorum fakat şuanda psikolojik olarak son derece yıkılmış çökmüş vaziyette bu durumu bu foruma yazmak istedim ki benim cici sakızımı ölümsüz kılmak için, bu dünyada benden başka böyle bi hayvanın yaşadıgını bilsinler sevsinler diye.. Nerden başlasam bilemiyorum geçen sene şubat ayında iş yerime hırsız girmesi sonucunda iş konusunda büyük bir yara aldık ve hala bunun yarasını ceremesini cekmekteyim.Evde annem babam ve bir erkek kardeşim olmak üzere iyi degildik sürekli evimizde bu olayın maddi ve manevi yarattıgı etkiden dolayı bir mutsuzluk vardı. Bende birgün bunun böyle gitmemesi için bir an önce toparlayabilmek adına bir gün eve süpriz yapıp annemle beraber önceden internette araştırıpta buldugum muhabbet kuşu üretimi yapan bir çiftlikten bir muhabbet kuşu aldık.Almadan evvel 3-4 tane 20-25 günlük muhabbet kuşlarını elime aldıgımda bir tanesiyle o anda bir bağ kurmuştum hemencecik.Alıp eve getirdim güzel yavrucugumu...Adını sakız koyduk o günden sonra evimizde okadar güzel alıştı ki cok sevdik sakızımı ve okadar masum güzel bir hayvandı ki hayvan demek bile dilim el vermiyor aslında.. aldıgım günden bu güne kadar kafeste hapis hayatı yaşatmadık ona sadece şu son 2-3 aydan önce sadece yatmak için kafese koyardık şu 2-3 aydır hiç kafese girmedi ki girsede kafesin kapagı hep acıktır bizim evimizde..sabah işe giderken kafesten çıkıp bizimle yemek masasına oturur kahvaltı eder, akşam yemeklerinde filan hep bizimle masada durup yemek yerdi..neyseki bu sabah ishal oldu ve durgunlaştı.(gıdısını kaşıttırmayı çok severdi) her gün onu gıdısını kaşıyarak uyuturken bugun kendini salmış bir vaziyette gagasını elime sürttürüp kaşı beni diyordu sanki iyi degilim diyordu sanki..Akşam oldugunda kusması düzelir umuduyla annem ona nane limon kaynatmaya mutfaga girdiginde bende sakızımı omuzumdan ayırmazken bir anda sakız sırtıma dogru seldeledi ve düşer gibi oldu,sol ayagında tırnakları herhalde üstüme takıldı sandım uzundu çünkü kesmeye bile kıyamazdık canı yanar diye, ve sakızımı aldım tekrar omuzuma koydugumda yaklasık 10dk sonra annem geldiginde aynı şey tekrarladı ve sakız tekrar sol ayagından dolayı geri dogru seldeledi ve ayagına baktıgımda sol bacagı kasıldıgını gördüm ve panikledik acilen veterinere götürdügümüz anda sakızım kanatlarını oldugu gibi saldı ve 2dk içinde nabzı gitti..Onu daha şimdiden çok özledim napmalıyım bilmiyorum sakız seni çok özledimmmmmmmmmm MEKANIN CENNET OLSUN SENİ BU GECE SONSUZLUGA UGURLADIM VE OBUR DÜNYADA SENİ BULMAK İÇİN VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAGIM.CİCİ SAKIZIM CİCİ KIZIMMMM SENİ ÇOK SEVİYORUM SENİ ÇOK ÖZLEYECEGİM

Videolar
sakızım #1 http://youtu.be/qjFlOKuA2Do
sakızım #2 http://youtu.be/wlXZbkV2QQo
sakızım #3 http://youtu.be/cvlIjAW_KWM

Resimlerim
1 http://img843.imageshack.us/img843/3319/h7zj.jpg - halojenin orasını seviyor diye yuva yapmıştım kızıma
2 http://img407.imageshack.us/img407/2762/4uwf.jpg- her yemekte ekmeksiz olmaz
3 http://img837.imageshack.us/img837/9219/9wfg.jpg- canımın içi
4 http://img34.imageshack.us/img34/535/rfif.JPG - öpmeye doyamam ki
5 http://img543.imageshack.us/img543/2478/8n73.jpg- bilgisayardayken kafanı kaşıtmak için araya da girerdin..
6 http://img513.imageshack.us/img513/9193/umqm.jpg gofretimizi beraber yerdik
7 http://img822.imageshack.us/img822/4148/mcru.jpg- çok özledim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyyy gozlerim doldu hayvanlari ( gerci onlara hayvan demek istemiyorum)sevimli dostlarimiz olduklerinde cok aci cekiyoruz ben sizi cok iyi anliyorum.kopegim olmustu (kalp krizi) muhabbet kusumda oldu onlara alistiktan sonra insandan farklari olmuyor basiniz sagolsun. :-( sevimli dostlarimiza da iskence eden insancik sifatindakilere acilen bir cozum getirilsin.

Valla bende düşünüyorum benim mubişlerimin öldüğünü çok kötü olurdum. Başınız sağ olsun. Ölümlü dünya işte ölenle ölünmüyor.

Başınız sağolsun. Acınızı anlıyorum fakat hayvanlar cennete veya cehenneme gitmezler, R.I.P diyelim.

Ah be abi bu işin en kötü tarafı bu ailen gibi oluyor kaybediyosun başın sağolsun.

Çok teşekkür ederim okadar alışmıştım ki ona yoklugunu nasıl atlatırım bilmiyorum aglamak cozum degil oof offffffff kendi ellerimle bu gece onu babaannemin mezarının bir kenarına gömdüm..

acınızı anlıyorum benim de beslediğim kuşlardan ölenler oldu. fakat hayvanlar için mekanı cennet olsun demek de komik kaçıyor biraz. geçmiş olsun

Çok kötü bir durum gerçekten. :( Çok geçmiş olsun.

Oyyy gozlerim doldu hayvanlari ( gerci onlara hayvan demek istemiyorum)sevimli dostlarimiz olduklerinde cok aci cekiyoruz ben sizi cok iyi anliyorum.kopegim olmustu (kalp krizi) muhabbet kusumda oldu onlara alistiktan sonra insandan farklari olmuyor basiniz sagolsun. :-( sevimli dostlarimiza da iskence eden insancik sifatindakilere acilen bir cozum getirilsin.

haklısınız,sakız artık sadece rüyalarımda olacak. kendime hazırladım bu sayfayı ekleyebildikçe sakızın videoları ile fotograflarını yayınlayarak kendimi avutmaya calısıcagım her ne kadar bu imkansız olsa da..

Hocam üzücü bir şey geçmiş olsun, acıyı kapatmanız için yeni bir mubiş alabilirsiniz, gelgelelim dünyadayız ''herşey ölür''...

ya gerçekten üzücü bir haber dostum tam böyle alişiyorsun senle arkadaş oluyor ozaman ölüyor keşke ömürleri daha uzun olsa kuşlarin yavruları olsaydı onlarda avurdun ondan hatıra amaçli.

Hocam üzücü bir şey geçmiş olsun, acıyı kapatmanız için yeni bir mubiş alabilirsiniz, gelgelelim dünyadayız ''herşey ölür''...

başka bir muhabbet kuşu alıpta acım geçecek olsaydı hiç durmazdım ki :( hatta 100 tane alırdım bile.. ama ben sanmıyorum ki birdaha muhabbet kuşu besleyeyim. Ufacık hayvanın mutlu zamanlarını görmek çook güzel ama öldügünü görmek çok yaraladı beni, 1.5 sene oldu daha ya ne ara alıştık biz ona ne ara geldi gitti aah ki ne ahh

Sizi başıma gelmediği için her ne kadar anlayamasam da, daha 1 haftalık bile olmayan kuşumu nasıl sevdiğimi düşünürsek ölmesi beni şu an bile etkiler.. Keşke daha uzun seneler sizinle beraber olsaydı. Acınızı küçümseyenleri anlayamıyorum kesinlikle küçümsenecek bir şey değil, insanların yapamadığı dostluğu arkadaşlığı bir muhabbet kuşu yapabilir diye düşünmekteyim.. Allah sabır versin

Sizi başıma gelmediği için her ne kadar anlayamasam da, daha 1 haftalık bile olmayan kuşumu nasıl sevdiğimi düşünürsek ölmesi beni şu an bile etkiler.. Keşke daha uzun seneler sizinle beraber olsaydı. Acınızı küçümseyenleri anlayamıyorum kesinlikle küçümsenecek bir şey değil, insanların yapamadığı dostluğu arkadaşlığı bir muhabbet kuşu yapabilir diye düşünmekteyim.. Allah sabır versin

Teşekkür ederim, bana göre hayvanlar insanlardan daha değerlidir şu yaşadıgımız zaman diliminde

Başınız sağ olsun. Her canlı bir gün ölümü tadacaktır demişler. Er ya da geç. Acınızı çok iyi anlıyorum fakat şöyle düşünün; ölen dostunuzun dışında da sizin bu sevginizi ve ilginizi hak eden ve bundan mutluluk duyacak daha binlerce minik dostumuz var ve hayattalar. Kendinize ve onlardan bir tanesine bir şans vermeyi deneyin. Aynı şekilde bebek bir muhabbet kuşu edinip sabırla ve özveriyle davranarak, onunla tıpkı ölen kuşunuzla olduğu gibi aynı dostluğu kurmamanız için hiç bir sebep yok. Hatta belki yeni edineceğiniz dostunuzla aranızda daha iyi bir ilişki olacak..? Bunu bilemeyiz. Ben de zamanında çok sevdiğim muhabbet kuşumu kaybettim acınızı çok iyi anlayabiliyorum. Fakat kendinizi daha fazla üzmeden, minik bir dostumuza da bir şans verin, emin olun mutlu olacaksınız. Tekrardan başınız sağ olsun.

Bende minik prensesim biciriğimi kaybettim :( Tam da anne olacaktı yumurtaları vardı..Bi sabah aquaparka izmire gitmek için uyandım,yuvalığı açıp kontrol ettiğimde bi köşeye çekilmiş yumurtaları bırakmış sorunu varmış gibi davranıyordu.Anlayamadım bana gitme dediğini,sana ihtiyacım var veterinere bi yere götür iyileştir dediğini anlayamadım.Bunalmış köşeye çekilmiş dinleniyordur dedim yola koyuldum,akşamına eve döndüm..Dönüş yolunda içime bi sıkıntı oturdu.Koşup odaya bicirik kızım nerdesin dedim ses seda yoktu.Kafes tabanında kanadının biri açık şekilde ölmüştü.Kendimi halen kötü hissediyorum suçluluk duygusu var üzerimde.Sizi de çok iyi anlıyorum.
Ama siz en azından elinizden geleni yapmak için çaba göstermişsiniz abi.Kısa zamanda acınızın dinmesi dileğiyle..

gercekten cok kötü bir duygu başınız sağolsun ama bence yeni bir kuş alıp aynı ilgiyi göstermelisiniz

Bende minik prensesim biciriğimi kaybettim :( Tam da anne olacaktı yumurtaları vardı..Bi sabah aquaparka izmire gitmek için uyandım,yuvalığı açıp kontrol ettiğimde bi köşeye çekilmiş yumurtaları bırakmış sorunu varmış gibi davranıyordu.Anlayamadım bana gitme dediğini,sana ihtiyacım var veterinere bi yere götür iyileştir dediğini anlayamadım.Bunalmış köşeye çekilmiş dinleniyordur dedim yola koyuldum,akşamına eve döndüm..Dönüş yolunda içime bi sıkıntı oturdu.Koşup odaya bicirik kızım nerdesin dedim ses seda yoktu.Kafes tabanında kanadının biri açık şekilde ölmüştü.Kendimi halen kötü hissediyorum suçluluk duygusu var üzerimde.Sizi de çok iyi anlıyorum.
Ama siz en azından elinizden geleni yapmak için çaba göstermişsiniz abi.Kısa zamanda acınızın dinmesi dileğiyle..

sakızın ölümünün üzerinden 2 ay geçti.. bazı şeyleri şuan için düşündüğümde daha daha iyi idrak edebiliyorum artık. ama varya bu hayatta hayvanlara üzüldügüm kadar hiçbirşeye üzülmüyorumdur ciddi ciddi..şu 2 aydır her gece olmasada iki gecenin illaki birinde sakızı görüyorum rüyalarımda ve gün içinde her aklıma geldiginde ellerimi açıp fatiha okurum ona. hani unutmakta istemiyorum onu çünkü çok seviyorum onu.O her derdini anlatamayışında ben daha çok kendi kendimi çırpıpta bişiler yapma güdüsü insanı daha çaresiz yapıyor.Ne yazıkki allah onları yaratırken böyle yaratmış, keşke onları anlayabilsekte dertlerine deva olabilsem..bu yüzden sakın suçlu hissetme kendini ben her sıkıntısını hissettigimde veterinere götürsemde inan veterinerlerde pek bişi yapamıyor bu yavrucaklara.. bilimsel bir eksiklikmidir bilemiyorum ama veterinerlerin muhabbet kuşlarından pek bişi anladıgını düşünmüyorum açıkcası.

Geri